Afiša
Ceļojošā izstāde par Vairu Vīķi-Freibergu Priekulē

Līdz 4. martam Priekules bibliotēkā skatāma ceļojošā izstāde „Vaira Vīķe Freiberga. Ar Sauli”.

Atzīmējot prezidentes (1999-2007), dainu pētnieces, psiholoģijas profesores Vairas Vīķes‑Freibergas jubileju un Latvijas valsts simtgadi, Salaspils novada bibliotēka ir izveidojusi izstādi „Vaira Vīķe‑Freiberga. Ar Sauli”. Prezidentes dzimtas saknes rodamas Doles salā. Tas bija viens no izstādes veidošanas motīviem. Izstādes apmeklētājam tiek dota iespēja ielūkoties Vairas Vīķes‑Freibergas dzīves gājumā sākot no bērnības un bēgļu gaitām Otrā pasaules kara laikā līdz viņas pēcprezidentūras darbībai šodien. Izstāde ietver faktu un foto liecības, tematiskās mapes, grāmatas (biogrāfijas, oriģināldarbi) un periodiskos izdevumus.

Saule, latvietība un latviskās vērtības ir tikai dažas no tēmām, kuras savos zinātniskajos darbos pētījusi un publiskajā telpā atspoguļojusi Vaira Vīķe-Freiberga. 2017.gadā autore saņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas Gada balvu zinātnē, kā atzinību un novērtējumu par ieguldīto latviešu tautasdziesmu pētniecībā. Izstāde vēstī par spilgtu un Latvijai nozīmīgu pasaules mēroga personību, kuras veikums ir neaptverams.

Izstāde tapusi ar Salaspils novada pašvaldības finansiālu atbalstu sadarbībā ar Daugavas muzeju (planšete Bērnība. Treju radu). Izstādes satura īstenošanā savu ieguldījumu sniedza Imants Freibergs un Vairas Vīķes‑Freibergas sekretāre Daina Lasmane. Izstādes veidošanā piedalījās māksliniece Daina Zilauce, fotogrāfs Kaspars Suškevičs, Salaspils 1.vidusskolas skolotāja Daina Tauriņa un viņas audzēkņi un poligrāfijas kompānija Lattims.

 

 

Pasākumu kalendārs