Afiša

Edgara VĒRPES GLEZNAS PRIEKULĒ

 Februārī, kas ir arī Priekules pilsētas dzimšanas dienas mēnesis, plānota plaša kultūras programma dažādiem noskaņojumiem un gaumēm. Priekules kultūras nama IZSTĀŽU ZĀLĒ, 4. februārī, piedaloties gleznotājam Edgaram VĒRPEM, tiks atklāta izstāde, kuru mākslinieks iekārtojis no diviem cikliem, pie kuriem paralēli strādājis daudzus gadus.

 

Pārdomājot aicinājumu izstādīt savu darbus Priekulē, gleznotājs nonācis pie domas parādīt priekulniekiem un pilsētas viesiem gleznas no diviem cikliem, pie kuriem strādājis daudzus gadus un kuru sākotnējā ierosme rodama mākslinieka bērnībā - vasaras brīvdienās, kuras aizvadītas Kurzemes mazpilsētā. Edgars Vērpe joprojām spilgti atminas Priekulē pavadītos skolas brīvlaikus:

“Tā bija puiku paradīze, mēs vadījām dienas absolūtā brīvībā, vai nu makšķerējot – no krasta, plostiem, caurām laivām, vai meklējot un iznīcinot kara tehniku.

Par Priekuli II Pasaules kara beigās notika ilgstošas kaujas, vēl 20 gadus vēlāk meži un lauki bija pilni ar sarūsējušu munīciju. Mēs lieliski orientējāmies šajā piedāvājumā. Mums paveicās, jo šajās rotaļās palikām veseli.”

Runājot par saviem mākslas darbiem, Edgars Vērpe turpina:

“Zivs un šāviņus manās gleznās var atvedināt līdz bērnības pamatinteresēm. Zivs forma ir pabeigta un ļoti vienkārša. Munīcijas veidu forma ir vēl vienkāršāka – pavisam ideāla, lai pēc iespējas trāpīgāk pārvarētu attālumu līdz mērķim. Atgriešanās pie bērnības kaislībām ir saistīta ar šobrīd aktuālo, to, kas mums katram prātā. Karadarbība vai “karš” kā tuvākas vai tālākas nākotnes fakts ir viena no mediju pirmajām ziņām. Savukārt makšķerējot, to visu uz brīdi var aizmirst un pievērsties meditatīvam pasaules skaistuma vērojumam.”

Izstādei dots lakonisks nosaukums - Edgars Vērpe GLEZNAS. Atklāšana, piedaloties gleznotājam - 4.februārī, plkst. 17.00, Priekules KN. Izstāde apskatāma visu februāra mēnesi.

 

 

Gundars VENENS,

Priekules novada pašvaldības

Kultūras nodaļas vadītājs

27278433

 

Atpakaļ