Aktualitātes

Aicinām novada iedzīvotājus piedalīties konkursā “Par sakoptu Priekules novadu”

Kopš 2010. gada Priekules novada pašvaldība rīko konkursu “Par sakoptu Priekules novadu”, lai rosinātu novada iedzīvotājus kopt un labiekārtot savus īpašumus. Konkursa mērķis – izcelt ikvienu saimniecību, kas ar dārza instrumentiem radījuši skaistas, sakoptas ainavas un priecē ne tikai sevi. Rīkotāji arī cer, ka konkursa formāts ir cēlis novada iedzīvotāju pašapziņu plašāk - par savas sētas un Latvijas lepnumu.

Zenta Mauriņa kādā no saviem domu graudiem ir teikusi, ka Mežrozi potēšanas ceļā var pārvērst viskrāšņākā dārza rozē. Un kādus brīnumus var panākt ar ceriņiem! To ziedu ķekarus var padarīt lefkojām līdzīgus, bet – par āboliem tos nevar pārvērst. Arī Priekules novada mājsaimniecību dārzos redzētas brīnumainas lietas, bet cilvēku saprāts diktē, ko var panākt un dabiskais skaistums netiek nomākts.

 

No 3. – 9. jūnijam pagastu pārvalžu vadītāju organizētās komisijas apciemos pieteiktos īpašumus. Aicinām nekautrēties. Ne jau dārgi un eksotiski ziedi vien veido skaistu  sētu. Novada konkursa būtība – par sakoptu novadu. Mēs kopā esam daļiņa no mūsu mīļās Latvijas un ja tā ir uzkopta un ziedoša, tad jau to vārdiem nemaz nevar aprakstīt.
 

Sakoptākos īpašumus pirmās kārtas vērtēšanai lūdzam pieteikt līdz 1. jūnijam, zvanot:
Priekules pilsēta, Priekules pagasts – 29764956 (Evita), 63461006 (domes kanceleja)
Bunkas pagasts – Patricija 26102920
Gramzdas pagasts – Dzintars 28646114
Virgas pagasts – Ieva 29353408, Daira 26528782
Kalētu pagasts – Agrita 29178398

 

Kad katra komisija pieteiktās sētas būs apciemojusi, pirmā kārta būs noslēgusies un laureāti izvirzīti uz otro kārtu.

Esam respektējuši iepriekšējos gados teikto, ka jūlija sākumā daudzi augi jau noziedējuši un krāšņums palicis nepamanīts. Tāpēc jau 16. un 17. jūnijā novada komisija apciemos visus izvirzītos dalībniekus. II kārtas rezultāti tradicionāli tiek paziņoti LR proklamēšanas gadadienas sarīkojumā 18. novembrī. Bet lai tiktu cildināti visi dalībnieki, novada laikrakstā būs plaša reportāža jau no konkursa pirmās kārtas norises.

Novēlam darbošanās gribu un īpašu redzējumu uz skaistām lietām. Labā ziņa šajā pandēmijas laikā ir tā, ka dārzus koronavīruss nav skāris un kopts īpašums vienmēr darītājam atmaksā ilgtermiņā.

 

Gundars Venens,

Kultūras nodaļas vadītājs

Atpakaļ