Aktualitātes
Mudina parādīt māju spēku

Reģionālais laikraksts “Kurzemes Vārds” gatavo Latvijas simtgadei veltītu poligrāfijas projektu “Māju spēks”. Ir iecere apzināt interesantus māju nosaukumus, lieliskus māju saimniekus un īpaši noformētus māju nosaukumus-vizītkartes, ko darinājuši prasmīgi amatnieki vai radoši māju iedzīvotāji. Tiek gaidīti pieteikumi vairākās kategorijās.

1)      Mājas nosaukuma savdabība

“Ruksīši”, “Kalmāri”, “Kolumbijas”, “Kosmonauti”, “Mazbagāti”, “Kredīts” ir tikai daži no unikālajiem māju nosaukumiem, kas fiksēti valsts adrešu reģistrā. Būtu interesanti noskaidrot, vai paši māju iedzīvotāji var izskaidrot, kā nosaukums radies, kāda ir tā izcelsme un vēsture, kā ar to sadzīvo mājas iemītnieki.

2)      Mājas nosaukuma noformējums

Ir mājas, kurās saimnieki ar izdomu izveidojuši savas mājas vizītkarti – nosaukumu. Puķu pilni rati, kokā grebti kausiņi, akmens krāvumi un tamlīdzīgi. Dodiet ziņu par šādiem skaistiem noformējumiem, lai varētu apciemot tos, kas apliecinājuši cieņu savam mājvārdam oriģinālā veidā.

3)      Mājas saimnieku stāsts

Latvijā ir vairāki māju nosaukumi, kas atkārtojas un ir gandrīz katrā novadā. Topā ir “Liepas”, “Ozoli”, “Strautiņi”, “Kalniņi”, “Avotiņi” un citi. Iespējams, ka kādā no mājām ar pavisam vienkāršu nosaukumu dzīvo interesanta ģimene, kurai ir īpašs dzimtas stāsts vai kur saimnieki izceļas ar kārtīgu saimniekošanu vai ko citu, ir tikuši pāri kādai smagai krīzes situācijai vai paveikuši ko īpašu.

 

Priekules novada ļaudis līdz 15. augustam aicināti izteikt savus priekšlikumus par kandidātiem no mūsu pašvaldības, norādot kontakttelefonu un adresi māju saimniekiem, ko vēlāk žurnālisti varētu apciemot un izveidot lielisku kultūrvēsturisku materiālu, kas tiks saglabāts nākotnei.

Par saviem priekšlikumiem, lūdzu, ziņojiet Priekules novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistei Ilutai Dreimanei, rakstot uz e-pastu priekulesavize@inbox.lv vai pa tālruni 63497947 vai 26171833.

Pasākumu kalendārs
Augusts, 2018
POTCPkSSv
2
12
13141517
202122242526
27282931

Kā jūtaties karstajā laikā šovasar?

Rezultāti