Aktualitātes

Simtgades muzeju nakts Priekules novadā

Pirmo reizi Muzeju nakti uzņēma savās robežās Bunkas pagasts, kaut gan Priekules novads šo notikumu atzīmē jau septīto gadu.

Atšķirībā no lielo pilsētu un ievērojamu muzeju ikgadējās tradīcijas, dot apmeklētājiem iespēju vēlās vakara stundās par brīvu skatīt muzeja vērtības un ekspozīcijas, Priekules novads šajā maija naktī piedāvā iepazīt pilsētas un pagastu dzīvi no cita rakursa: mītiskā, noslēpumainā, līdz šīm nezināmā un komiskā. Ar senām tradīcijām, interesantām, izzinošām viktorīnām, radošām darbnīcām un koncertiem.     

Domājot par šūpuļa tematiku, organizatori apmeklētājiem piedāvāja iztēloties šūpošanos no viena pagasta stūra līdz otram, iegriežoties Krotē, Bunkā un Tadaiķos. Skatīt romantisku iepazīšanos dzirnavās, izšūpināt pādīti senajās Ģildēnu mājās, teleportēties kolhoza dzīves izklaidēs pagājušajā gadsimtā, pagatavot šūpulīti, izgriezt sev nozīmīti un noklausīties šūpļa dziesmas dziedošas ģimenes sniegumā. Bunkas pagasts Muzeju naktī bija viesmīlīgi atvēris durvis uz senatni, interesantām tradīcijām un koptām vērtībām.

Bunkas dzirnavās dziedāja folkloras kopa „Traistēni”, ar seno maltuvi iepazīstināja pats dzirnavnieks Aivars PRIEDOLS, bet ar senas receptūras biezputru un tikko slauktu pienu cienāja pagasta pārvaldniece Patricija ANDERSONE.

Ivara VĪTOLA privātajā senlietu krātuvē - „Ģildēnu” mājās ar dziesmām un senām tradīcijām Pādīti iešūpināja Malda ANDERSONE un Līga TAURĒNA. Tadaiķos ar kolhoza laika braukšanas tradīcijām praktiski iepazīstināja Imants AKERBLŪMS un Elīna KUROVSKA ar saviem drosmīgajiem palīgiem. Krotes bibliotēkā varēja apskatīties ne tikai lauku darba rīku miniatūro kolekciju, bet izmēģināt savus radošos spēkus šūpuļu modelīšu izgatavošanā. Šeit Dacei GAILĪTEI un Litai VĒKAUSEI talkā nāca Krotes skolas mācību uzņēmumu „Skalu puikas” un „Jautrie pirkstiņi” dalībnieki.

Bunkas kultūras nama bibliotekāre Svetlana GRINBERGA saviem viesiem pārbaudīja zināšanas tautas ticējumos, bet Zenta SVARA palīdzēja ikvienam izgatavot nozīmīti ar Bunkas pagasta tematiku.

Lai Muzeju nakts ceļojumam piešķirtu azartu, katrā apstāšanās punktā varēja saņemt spiedogu bukletā par uzdevumu paveikšanu, lai piedalītos noslēguma izlozē.

Muzeju nakts koncertā uzstājās Kārkliņu dziedošā ģimene. Kā pastāstīja Sanita Kārkliņa, viņai tas bijis īpašs mirklis, jo pati mācījusies Krotes skolā un pateicoties mūzikas stundām, viņa savu dzīvi lielā mērā veltījusi mūzikai. Arī vīrs un visi bērni mācījušies mūziku, un tagad krāšņais ansambļa sastāvs bieži uzstājas uz Latvijas skatuvēm.

Foto no Muzeju nakts aktivitātēm var apskatīt šeit!  

Gundars Venens,

Priekules novada kultūras nodaļas vadītājs

 

Atpakaļ