Aktualitātes

Aizvīķu feldšere Ļoļa Bauže saņem valsts apbalvojumu

         

Ļoļa Bauže

 

        Gramzdas pagasta ārsta palīdze (feldšere) Ļoļa Bauže 17. novembrī devās uz Rīgu, kur Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis viņai pasniedza vienu no augstākajiem valsts apbalvojumiem – Atzinības krustu.

          Ļ. Baužei pēc Latvijas Valsts prezidenta R. Vējoņa un Ordeņu kapitula 2018. gada 19. oktobra lēmuma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirta Atzinības krusta V šķira un viņa iecelta par ordeņa kavalieri.

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana, vēstīts Valsts Prezidenta mājaslapā. Atzinības krusta devīze ir Pour les honnêtes gens - Godaprāta ļaudīm.

          Ļ. Baužes pirmā un vienīgā pastāvīgā darbavieta visu darba mūžu pēc Paula Stradiņa Rīgas 2. medicīnas skolas absolvēšanas 1971. gadā līdz 2018. gadam bijusi Aizvīķu feldšerpunkts Priekules novada Gramzdas pagastā, vēlāk papildus veicot ārsta palīdzes pienākumus arī Gramzdas feldšerpunktā. Aizvīķos nodibinājusi ģimeni, kopā ar vīru Antonu joprojām strādā lauku saimniecībā. Abi izaudzinājuši divus bērnus.

          Par vietējās feldšeres izvirzīšanu apbalvojumam parakstījušies 124 Gramzdas pagasta iedzīvotāji, tādējādi novērtējot viņas ilggadējo darbu, atsaucību un pašaizliedzību, godprātīgi veicot medicīnisko aprūpi.

Būdama baltkrieviete, Ļ. Bauže, dzīvojot un strādājot Latvijas pierobežā, teicami apguvusi latviešu valodu, kļuvusi par Latvijas pilsoni. Viņa atzīst, ka šāda atzinība bijis liels pārsteigums. Turklāt tā būs neaizmirstama dāvana dzimšanas dienā, ko atzīmē 18. novembrī.

Priekules novada pašvaldība pievienojas apsveikumiem un pateicas Ļ. Baužei par ilggadējo nesavtīgo darbu veselības aprūpē. No sirds sveicam un lepojamies par novadnieci! Ļoļa Bauže saņem apbalvojumu no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. 

 

Atpakaļ