Aktualitātes

“Ekselences balvas” izcīņas finālā skolotāja Dzidra Šterna no Krotes

2019. gada 19. februārī Latvijas Universitātē (LU) tika pasniegta “Ekselences balva”, kas ir izveidota pēc uzņēmēju iniciatīvas, un to piešķir, novērtējot inovatīvus un izcilus skolotājus. Starp finālistiem bija arī skolotāja Dzidra Šterna no Krotes.Valsts prezidents Raimonds Vējonis sveic skolotāju Dzidru Šternu. 


Pēc vairāk nekā 300 pieteikumu izvērtēšanas, katrā eksakto priekšmetu grupā tika izvirzīti pieci finālisti. Noslēdzošajā klātienes kārtā Rīgā piedalījās arī Krotes Kronvalda Ata pamatskolas fizikas skolotāja Dzidra Šterna. Piecu skolotāju starpā šajā grupā balvu izcīnīja Jānis Bukins
no Siguldas Valsts ģimnāzijas.

Vēl “Ekselences balvu” bioloģijā ieguva Sintija Valucka (Zemgales vidusskola), ķīmijā –  Linda Kovaļevska (Mārupes vidusskola), matemātikā –  Sanita Balanda (Rīgas Hanzas vidusskola), ekonomikā – Līga Lagzdkalne (Mārupes vidusskola).


"Ekselences balvas" pasniegšana. 


Kroteniece bijusi viena no retajām pamatskolu pārstāvēm, lepojas izglītības iestādes vadītāja Gita Spiģere. Viņa gandarīta par skolotājas sniegumu un priecājas, ka to novērtē gan skolēni, gan absolventi.

Balvas ieguvējs Jānis Bukins laureātu vārdā novērtēja iespēju mācīties citam no cita, sakot, ka pievienotā vērtība "Ekselences balvai" ir kolēģu vadītās stundas un diskusijas par izmantotajām metodēm, kas ir neatsverama pieredze, ko pēc tam īstenot savā praksē.

Apbalvošanas ceremonijā Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra, ka "Ekselences balva" ir lieliska iespēja pateikt paldies skolotājiem, un augsti novērtēja to, ka arī inženierzinātnēs, dabaszinātnēs ikviens skolotājs meklē mūsdienīgu pieeju un jaunas metodes, kā ieinteresēt skolēnus mācīties, kā atrast skolēnu talantus un tos attīstīt, lai nestu Latvijas vārdu pasaulē.

Naudas balvas katram fināla dalībniekam nodrošināja Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, AS „Swedbank”, AS „Latvijas valsts meži”, "Accenture" Latvijas filiāle, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija, dāvanas bija sarūpējis SIA "Lielvārds". 

Pasākumu „Ekselences balva” organizēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ziedojumus administrēja LU fonds.

Atgādinām, ka 2016. gadā balvu bioloģijā saņēma Priekules vidusskolas skolotāja Airita Ešenvalde.

 

 

 

Atpakaļ