Aktualitātes
Gramzdas mežaparkā atklāj kinozāli “Daba iedvesmo”10. augustā Gramzdas mežaparkā atklāja kinozāli “Daba iedvesmo”. Koktēlnieks Ģirts Burvis sadarbībā ar vietējiem cilvēkiem pēc parka sakopšanas veidojis īpašus solus skatītāju sēdvietām. Tie tapuši, iedvesmojoties no tuvējās apkārtnes tautastērpu rakstiem un krāsām.


Atklāšanas pasākumā Latvijas TV žurnālists Dāvids Ernštreits iepazīstināja ar trīs vēsturniekiem, kuri pētījuši Gramzdas pagasta leģendas. Gatis Krūmiņš atklāja gramzdeniekiem faktus par slepeno lidlauku, Inna Gīle centusies noskaidrot dumpīgo sieviešu likteņus, savukārt Edgars Plētiens interesējies par Diždāmas muižu, nonākot līdz vietvārda senām kuršu saknēm.

Vēsturnieku pētījumu apkopojumu varēs uzzināt kādā no filmu studijas "Mistrus Media"
 veidotajiem video stāstiem raidījuma ciklā “Tas notika šeit”, kas rudenī tiks demonstrēts LTV1. 

Pēc dzirdētajiem vēsturnieku stāstiem publikai bija iespēja balsot par kādu no tiem, izraugoties nosaukumu, kurā turpmāk tiks dēvēts mežaparkā esošais lapeņu laukums. Vislielāko atbalstītāju pulku ieguva E. Plētiena piedāvātais variants “Kuršu laukums”, “Annas laukums” un “Lidlaukums” savāca mazāk balsu.

Neraugoties uz pērkona dārdiem un lietus šaltīm, pasākums pulcēja daudz dažāda vecuma interesentu. Lapenēs varēja pacienāties ar kliņģeri un siltu tēju, vēlāk bērni noskatījās leļļu teātra izrādi, bet vakars noslēdzās ar brīvdabas kinoseansu.

Vairāk foto no pasākuma skatīt šeit! 

Pasākumu kalendārs