Aktualitātes
Īstenos trīsdesmit gadus senu kalētnieku sapni

 

2018. gada jūlijā ar vērienīgiem darbiem aizsākusies aktīvās atpūtas laukuma izbūve Priekules novada Kalētu pagastā. Līdz šā gada rudenim taps plaša un daudzveidīgām aktivitātēm piemērota vieta, kur visu vecumu kalētniekiem saturīgi pavadīt brīvo laiku un nostiprināt veselību.

8000 m² lielajā laukuma teritorijā netālu no Kalētu pamatskolas noņemts grunts virsējais slānis, ielikta lietus ūdens drenāža, ieklāta smilts pamatne, par jau paveikto pastāsta Priekules novada pašvaldības būvinženieris Jānis Skadiņš. Darbus veic SIA “A-Land”, tos plānots pabeigt rudenī. Stadiona daļā būs gan asfalta segums, gan gumijots segums skrejceļam. Futbola laukumu klās zāliens. Vēl teritorijā iecerēts šķēpmešanas un lodes grūšanas sektors, kā arī sektors velotrasei, plānoto ieskicē J. Skadiņš. Tribīņu skatītājiem nebūs, laukuma malā tiks izvietoti soli. Pagasta pārvalde par saviem līdzekļiem nodrošinās apgaismojumu.

Laukuma izveide ir viena no svarīgākajām aktivitātēm projektā “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuļos (LT) un Kalētos (LV)” (Sports activities), LLI-361, informē Priekules novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja un projekta koordinatore Una Ržepicka. Projekts tiek īstenots Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014. - 2020. gadam. Tajā ir divi sadarbības partneri – Priekules novada pašvaldība un Pluņģes rajona pašvaldība. Latviešu puse ir projekta vadošais partneris.

Kalētos un Kuļos šobrīd ir nepietiekamas aktīva brīvā laika pavadīšanas iespējas, jo nav nepieciešamās infrastruktūras. Projekts paredz izveidot aktīvās atpūtas laukumu Priekules novada Kalētu pagasta Kalētu ciemā un rekonstruēt stadionu Pluņģes rajona pašvaldības Kuļu ciemā. Tādējādi iedzīvotājiem būs iespēja baudīt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu ne tikai savā pagastā, bet arī pāri robežām, jo vairākās projekta aktivitātēs tiks iesaistīti abu ciemu iedzīvotāji, stāsta U. Ržepicka.  

Kalētos par šādu laukumu sapņots jau sen, teju 30 gadu garumā, atklāj Kalētu pagasta pārvaldes vadītāja Agrita Driviņa. Ir spriests, domāts, un laikā, kad pagastu vadījusi Otīlija Lībeka, pat veidotas tāmes. Taču līdz šim ieceri praktiski realizēt nav izdevies, arī projektos iepriekš atbalsts nav gūts. Iespēju beidzot tikt pie aktīvās atpūtas laukuma atzinīgi vērtē gan dažādu vecumu, gan sociālo grupu kalētnieki. Daudzi jau izrāda interesi par piedāvātajām iespējām, kaļ nākotnes plānus, smaida pagasta pārvaldes vadītāja.

Kalētos aug spēcīga jauno šķēpmetēju un lodes grūdēju paaudze, viņu treneris Ģirts Ločmelis sapņo par iespēju uzaicināt viesus uz pasākumiem un sacensībām. Savukārt seniori nūjotāji priecājas, ka laukumā būs skrejceļš, jo tumšajā laikā īpaši jādomā par drošību – laukumā būs ērtāk un mazāk risku. Ir iedzīvotāji, kuri grib vingrot, citi spēlēt futbolu – jauno iespēju izmantotāju noteikti netrūks, pārliecināta A. Driviņa.

Sadarbojoties Latvijas un Lietuvas pašvaldībām, projekts nodrošinās aktīvu un veselīgu dzīvesveidu dažādām sabiedrības grupām. Tā laikā abos ciemos tiks radīta infrastruktūra, ko varēs izmantot daudzveidīgām aktivitātēm un pārrobežu sadarbības veicināšanai, kā arī notiks jauni ikgadēji pasākumi, kas veicinās pārrobežu draudzības veidošanos. Izveidotā un atjaunotā infrastruktūra paredzēta abu pašvaldību dzīves līmeņa un sociālās dzīves uzlabošanai, klāsta U. Ržepicka.

Gan Kalētu, gan Kuļu iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas piedalīties vairākās sacensībās un veselīgu dzīvesveidu veicinošos pasākumos. Šogad maijā Kalētos jau noticis tvīda velobrauciens un izglītojoša lekcija “Tu vari vairāk, nekā tu domā, ka vari”. Nākamgad Kalētos plānots ziemas jampadracis, tvīda velobrauciens un bērnu un ģimenes diena. Savukārt Kuļu ciemā Lietuvā notiks futbola turnīrs, sacensības “Ripka” un bērnu sporta festivāls. Interesentus aicinām būt aktīviem, sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos un piedalīties pasākumos!

INFORMĀCIJA PAR PROJEKTU  

Projekta kopējās izmaksas: EUR 235 294,04
ERAF finansējums: EUR 199 999,93
Priekules novada pašvaldības domes projektu budžets: EUR 117 647,05
Priekules novada pašvaldības domes līdzfinansējums: EUR 17 647,06
Projekta īstenošanas laiks: 15.03.2018.-14.09.2019.
Projekta vadītāja: Una Ržepicka (tel. 63497939, 26101674)  una.rzepicka@priekulesnovads.lv

Informācija sagatavota projekta publicitātei. Par publikācijas saturu pilnībā atbild Priekules novada pašvaldība un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Būvdarbi topošajā aktīvās atpūtas laukumā Kalētos. 

Pasākumu kalendārs