Aktualitātes
Kalētnieka bērnības stāsts izpelnās ievērību

Starptautiskajā dzimtās valodas dienā 21. februārī Rīgā notika Latviešu valodas aģentūras izsludinātā konkursa “Mans bērnības stāsts” laureātu apbalvošana. Starp labākajiem radošo darbu autoriem tika nosaukts arī kalētnieks Roberts Linde.

Konkursā, kurā piedalījās skolēni ne tikai no dažādiem Latvijas novadiem, bet arī no latviešu skolām pasaulē tika, iesūtīts 601 darbs – domraksti, dzejoļi un zīmējumi. Starp desmit finālistiem 1. – 4. klašu grupā iekļuva arī Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas 3. klases audzēknis Roberts Linde, kurš savu literāro darbu sagatavoja skolotājas Ivetas Tuskenas vadībā.

Žūrijas komisija, kurā strādāja rakstnieks V. Rūmnieks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja S. Tretjakova, māksliniece, grāmatu “Koko un Riko” zīmējumu autore L. Lošina, UNESCO LNK ģenerālsekretāre B. Moļņika un Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja V. Līcīte-Meldere, lēma, ka Roberts par savu darbu pelnījis Atzinību.

Konkursa labāko darbu fragmenti regulāri tiek apkopoti un izdoti krājumā, tāds taps arī šogad. Skolēnu radošo darbu krājumu sērijā izdotas jau vienpadsmit grāmatas.

Pēc UNESCO iniciatīvas kopš 1999. gada katru gadu 21. februārī pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas vērtībai un skaistumam. 

Pasākumu kalendārs