Aktualitātes

Kalētnieki brauc spēlēt “Ripku”

 

 

Kalētnieki brauc spēlēt “Ripku”

Sestdien 8.jūnijā komanda septiņu spēlētāju sastāvā un līdzjutēji no Kalētu pagasta devās uz Kuļiem Lietuvā, lai apgūtu pamatiemaņas lietuviešu nacionālajā spēlē “Ripka”. Pirms paraugdemonstrējumiem un draudzīgas sacensības tika parādīts rekonstruētais stadions pie Kuļu ģimnāzijas, kurš gandrīz jau ir gatavs, pietrūkst tikai gumijotā seguma un perfekta zālāja. Tā kā stadionā vēl spēlēt nav atļauts, jo darbi nav pabeigti, sacensības notika kompleksā “Karčema”. Lietuvā pavisam ir septiņas komandas, kas šo spēli spēlē un piedalās sacensībās. Viena no šīm komandām arī sniedza apmācības un paraugdemonstrējumus Kalētu komandai sestdien. Kalētu komanda ar interesi apguva jauno, nebaidījās pat saslapināt drēbes brīdī, kad spēles disks iekrita tuvumā esošajā dīķī. Pēc interesantas un sīvas cīņas pārsvaru, lai cik tas dīvaini nebūtu, ieguva Kalētu komanda. Taču kopumā sacensībās uzvarēja draudzība.

Gan 2018.gadā atklātais Kalētu stadions un dažādi pasākumi Kalētos, Gan Kuļos rekonstruētais stadions, gan “Ripka” sacensības ir Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-361 “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuliai (LT) un Kalēti (LV)” (Sports activities) pasākumi.

Nākošais projektā plānotais pasākums, kurā piedalās abu valstu pārstāvji paredzams, ka notiks 20.jūlijā Kuļos un tās būs futbola sacensības.

 

Projekta vadītāja

Una Ržepicka

 

Atpakaļ