Aktualitātes

Kurzeme - vieta, kur atgriezties

Publikāciju sērijā “Kurzeme - vieta, kur atgriezties” turpinām stāstīt par uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri atgriezušies Kurzemē pēc ārvalstīs pavadītiem gadiem. Jaunajā 2020.gada publikācijā, jau devītajā pēc kārtas, iepazīstinām ar Zani un Arti Babriem no Skrundas, Raulu no Liepājas un Hartmaņu ģimeni no Priekules. 

 

Zane un Artis Babri kopā ar ģimeni pēc 9 gadu prombūtnes Norvēģijā, atgriezušies Skrundā.

Zane un Artis ir aktīva un radoša ģimene, kura “nesēž malā” un vienmēr gatava iesaistīties un pieņemt jaunus izaicinājumus. Arī dzīvojot Norvēģijas pilsētā Bergenā, Zane un Artis bija vieni no Latviešu biedrības Norvēģijā - Bergenā dibinātājiem un latviešu tautas deju kolektīva izveidotājiem. Dzīve tur bija ļoti piepildīta, tomēr vienmēr mazliet gribējās atpakaļ uz Latviju. Pirms pusgada – pērnā gada vasarā, Zane un Artis pārcēlās atpakaļ uz Latviju – Skrundu, kur izveidoja savu sietspiedes apdrukas darbnīcu “Ting Print”. Sietspiede ir roku darbs un ar to var panākt ļoti precīzu, košu un noturīgu apdruku uz auduma, papīra, stikla. Kā Zane saka: “Varbūt tādēļ tas mūs tik ļoti ir aizrāvis!” Ting Print pārsvarā tiek apdrukāti  T-krekli un auduma maisiņi. Zanei ar Arti ir svarīgi Iepazīstināt visus ar šo aizraujošo apdrukas tehniku, tāpēc darbnīcā tiek mīļi uzņemtas gan skolēnu, gan pieaugušo grupas. Tāpat tiek organizētas arī izbraukuma darbnīcas, . Zanes un Arta darbnīca “Ting Print” atrodas Skrundā, Liepājas ielā 25. Par “Ting Print” vairāk var uzzināt un  apskatīt mājas lapā tingprint.lv vai Facebook @TingPrint , var rakstīt uz druka@tingprint.lv, vai arī zvanīt +371 25627722 (Zane) vai +371 26128374 (Artis)

 

Rauls Silts pēc 7 pavadītiem gadiem ārzemēs atgriezies Liepājā. Rauls ir viesmīlības nozares speciālists, kurš šajā nozarē darbojas jau 14 gadus un, 7 gadus no tiem pavadot ārzemēs, apguvis dažādu ēdienu un apkalpošanas kultūras, vīnzinības un pat Mišelin ceļveža restorāna vadīšanu. Restorānas Liepājā ir bijis Raula sapnis un mērķis jau no vidusskolas laikiem. Viņš zināja, ka dosies uz ārzemēm, lai bagātinātos un gūtu pieredzi un ne vēlāk kā 30 gadu vecumā atgriezīsies Liepājā, lai savu sapni par restorānu īstenotu. Restorāna “Roma” komandā bez Raula, vēl ir 3 par restorāna vadību atbildīgi kolēģi, kuri arī vairākus gadus dzīvojuši ārzemēs. Līdz ar to restorāna komandas domu gājiens, kādam ir jābūt viesmīlības servisam, ir diezgan līdzīgsKā Rauls saka: “Papildinām viens otru ideāli!” Šī gada maijā apritēs divi gadi, kopš šī komanda aktīvi darbojas Liepājas viesmīlības un ēdināšanas nozarē. Vairāk informācijas par Restorānu “Roma” var atrast: Facebook lapā @romarestorans, zvanot uz tālruņa numuru 28003324, vai rakstot romarestorans@gmail.com

 

Jana un Guntars Hartmaņi ar dēlu Robertu pēc vairākiem gadiem, pavadītiem Norvēģijā, atgriezušies Priekulē. Jana un Guntars secināja, ka pašā Priekulē pietrūkst vietu, kur ģimenēm, tūristiem vai vienkārši atpūsties gribētājiem pavadīt laiku. Kopš pagājušā gada vasaras, kad Jana un Guntars ar dēlu Rūdolfu atgriezās Latvijā, viņi ir iegādājušies savu viesu namu “Ābols”. Tas bija kārtīgs un mājīgs, taču morāli, funkcionāli un estētiski novecojis. Abi saprata, ka tajā ir jāveic kosmētiskais remonts, jārada ērta un priecīga atmosfēra. Janas un Guntara mērķis ir atjaunot viesu namu -ievest tajā vairāk rosības, kā arī attīstīt mājīgu, zaļu atpūtu klusumā un mierāOtrs mērķis - “atdzīvināt” viesu namam līdzās esošo Valta birzi, ierīkojot tajā disku golfu un tādā veidā veicinot atpūtas iespējas viesiem un vietējiem iedzīvotājiem, jo Jana ar Guntaru paši aizraujas ar šo sporta veidu. Valta birzs teritorija tam ir labi piemērota,tādēļ radās ideja to ierīkot, cerot, ka tā būs interesanta atpūtas vieta vietējiem un piesaistīs arī ceļot gribētājus. Apskatīt un uzzināt vairāk par viesu namu “Ābols” iespējams, vanot uz tālruņa numuru 24227400, mājaslapā www.ābols.lv un Facebook lapā @abols.lv, vai rakstot Janai un Guntaram uz e-pastu info@abols.lv

 

Par remigrācijas projektu:

No 2018.gada marta līdz 2019.gada decembrim ar Kurzemes remigrācijas koordinatori sazinājušies 879 cilvēki, kuriem sagatavoti 758 personalizēti piedāvājumi. Atgriezušies Kurzemē kopā 369 cilvēki. Savukārt reāli plāni atgriezties ir vēl vismaz 120 cilvēkiem.  Visvairāk uz dzīvi Kurzemē cilvēki atgriezušies Liepājā, Ventspilī, Saldū, Talsos, Kuldīgā un Grobiņā.

Informācija par remigrācijas projektu atrodama vietnē www.paps.lv. Tur arī iespējams aizpildīt tiešsaistes anketu un sazināties ar remigrācijas koordinatoriem.

 

Papildus informācijai:

Agnese Berģe

Remigrācijas koordinators

E-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv

 

Kurzemes plānošanas reģions

https://www.kurzemesregions.lv/remigracija/

 

Atpakaļ