Aktualitātes

Latvijas simtgadē vairāk neparastu kultūras piedzīvojumu!Jau mēnesi dzīvojam Latvijas simtgades sajūtās. Katru skaistu mirkli šogad gribēsies paturēt atmiņā pēc iespējas ilgāk, tāpēc Priekules novada kultūras pasākumi šajā gadā būs īpaši pārdomāti gan saturā, gan formātā.

Tikai dažas dienas pēc Priekules pilsētas 90. gadskārtas svinībām 13. februārī plkst.18.00 Bunkas kultūras namā ar koncertu pie novada iedzīvotājiem viesosies Liepājas simfoniskais orķestris. Mūsu novada lielākajā kultūras namā  simfoniskā žanra kolektīvs uzstāsies pirmo reizi. Skatuve un zāle tiks īpaši pielāgota šim notikumam, lai kvalitatīvi varētu skatīties un klausīties orķestra sagatavoto koncertprogrammu. Tā būs pašvaldības velte novada iedzīvotājiem un jo īpaši bērniem un jauniešiem. Koncerts būs bez maksas un transporta kustība no pagastiem - nodrošināta.

Koncertā izvēlēta izcilā krievu komponista Pētera Čaikovska 5. simfonija un  somu nacionālā  dižgara Žana Sibeliusa vijoļkoncerts. Solo partiju vijoļkoncertā izpildīs uzlecošā zvaigzne -  13 gadus vecais Daņiils Bulajevs.


Vijoles un klavierspēli viņš sācis mācīties trīs gadu vecumā. No četriem gadiem spēlējis kamerorķestrī un mācījies Rīgas Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolā, savukārt piecu gadu vecumā mācības turpinājis P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas mūzikas skolā un E. Dārziņa mūzikas skolā Rīgā. Ar simfonisko orķestri pirmo reizi uzstājies jau septiņu gadu vecumā.Daņiils Bulajevs  ir arī vairāku starptautisku bērnu konkursu un festivālu laureāts.

Tas ir iedvesmojošs stāsts ikvienam, bet jo īpaši skolēniem, kas izvēlējušies mūzikas ceļu un apgūst kādu no mūzikas instrumentiem.

Liepājas Simfoniskais orķestris ir pazīstams kā vecākais profesionālais  orķestris Baltijā. Šajā sezonā orķestra mūziķi par savu galveno diriģentu izvēlējušies harizmātisko un starptautiski atzīto Gintaru Rinkeviču. Tiksimies 13. februārī Bunkā!  

Kultūras nodaļas vadītājs 

Gundars VENENS

 

 

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930