Aktualitātes

Nosaukumu „Rītdienas sējējs – mazpulks” iegūst Krotes mazpulks

Nosaukumu „Rītdienas sējējs – mazpulks” iegūst Krotes mazpulks

Latvijas nākotne nav lielpilsētās - tie ir lauku ļaudis, kas veido kultūrvēsturisko vidi un palīdz uzturēt nacionālo garu. Laukos ir mūsu spēks. Ar šādiem vārdiem Tukuma novada Jaunmoku pilī 19.oktobrī tika sveikti konkursa "Sējējs -2012" laureāti -- cilvēki, kuru ikdiena paiet, gādājot par graudiem tīrumos, lopu ganāmpulkiem un piena izslaukumiem.

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma un ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns, kā arī papildus - 11. Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Eiroparlamenta deputāre Inese Vaidere un Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze pasniedza konkursa "Sējējs-2012" laureātiem balvas, prēmijas, diplomus un atzinības rakstus.

Nosaukumu „Rītdienas sējējs – mazpulks” ieguva Alūksnes novada Strautiņu mazpulks, kura vadītāja ir Sandra Buliņa, un Priekules novada Krotes mazpulks, kura vadītāja ir Indra Zvirbule.

Indra Zviruble atklāj, ka pēc saņemtā apbalvojuma jūtas gandarīta un saviļņota, ka darbs ir novērtēts. Viņa arī saka lielu paldies Krotes mazpulka atbalstītājiem gan bērnu vecākiem, gan zemniekiem, gan visiem pārējiem, kuri ir kopā ar viņiem. Balva ir visu mazpulcēnu nopelns – gan bijušo, gan esošo. Paldies viņiem par ieguldīto darbu. Indra smaidot arī atzīst, ka laika uz lauriem gulēt nav, jo balva tika saņemta 19.oktobrī, bet jau 20.oktobrī Krotes mazpulks piedalījās zaļajā tirgū "Lauku sēta pilsētā" Liepājā, kas bijis pircēju pilns. Pašu izaudzēto pārdeva mazpulcēni, kuri piedalījās Kurzemes novada mazpulku forumā. Tāpat jau novembrī mazpulks piedalīsies dažādos semināros un konkursos.

Apbalvojumu saņemt bija devušies līdzi Krotes mazpulka sekretārs Kristaps Norenbergs un mazpulka priekšnieka vietniece Egita Ķeķe.

Šis gads Krotes mazpulkam ir bijis gana ražīgs. Nosvinēta 20 gadu pastāvēšanas jubileja, iegūti dažādi apbalvojumi, kā arī saņemts godpilnais nosaukums „Rītdienas sējējs – mazpulks”.

Skatīt video

Bilžu galerija no sveikšanas pasākuma

 

Atpakaļ