Aktualitātes

Noslēgusies fotokonkursa “Priekules novada skaistie skati” piektā sezona

Piektajā Priekules novada fotokonkursā savas fotogrāfijas pieteica 16 fotoamatieri. Kopumā iesūtītas 109 fotogrāfijas, kas ir vairāk kā iepriekšējos gados. Tās izvērtēja novada domes priekšsēdētājas izveidota komisija piecu cilvēku sastāvā: foto entuziasts Harijs Ulmanis, Bunkas kultūras nama direktore Malda Andersone, novada tūrisma organizatore Dace Gailīte, novada sabiedrisko attiecību speciāliste Iluta Dreimane un kultūras nodaļas vadītājs Gundars Venens.

Katrs žūrijas loceklis saņēma konkursam iesūtītas fotogrāfijas bez autora norādes un ielika vienu punktu tām bildēm, kuras uzskatīja par labākajām. Līdz ar to maksimālais punktu skaits vienai fotogrāfijai – 5. Šogad maksimumu – 5 punktus – neizdevās savākt nevienai fotogrāfijai. Jāpiezīmē, ka vairākām fotogrāfijām pietrūka nepieciešamās izšķirtspējas, kā to nosaka konkursa nolikums. Bija arī fotogrāfijas, kuras uzlabotas.  Bet fotogrāfiju ir vairāk kā citus gadus, un par to ir prieks.

Apsveicam visus konkursa dalībniekus, bet jo īpaši tos, kuru darbus žūrija izcēlusi. Visi skaistie darbi ir aplūkojami novada mājas lapā šeit, bet daži būs redzami arī Priekules novada pašvaldības gada kalendārā, kas tradicionāli kā dāvana no pašvaldības, nonāks pie novada iedzīvotājiem katrā mājsaimniecībā.

Šogad fotogrāfijas tika ievietotas interneta vietnē facebook, kur savus īkšķīšus salika arī sociālo tīklu lietotāji. Pārsteidzoši, bet varbūt likumsakarīgi – žūrijas un tautas domas sakrīt.

Pēc žūrijas vērtējuma 5 balsis  nav saņēmusi neviena fotogrāfija. Par 2018.gada konkursa uzvarētāju kļuvis  ELVIJS SISENIS  ar fotogrāfiju “Sliedes uz saulrietu” – 4 balsis, viņam arī facebook lietotāju atzinība.

 

 

 

II pakāpes laureāti  - 3 balsis:

Agita RUKUTE - foto Nr.2         

Didzis POMERANCIS  “Taciņa pie garnizona”

Elvijs SISENIS  “Parka skats”

Elvijs SISENIS “Rudens lauki”

Elvijs SISENIS “Ruņupes ieleja pavasarī”

Gunārs TIESNESIS, “Saullēkts Prūšu ūdenskrātuvē”        

Patricija ANDERSONE “Rudens Bunkā”

 

III pakāpes laureāti - 2 balsis:

Agita RUKUTE - foto Nr.4         

Agita RUKUTE - foto Nr.6         

Agita RUKUTE - foto Nr8          

Didzis POMERANCIS  “Dīķis ar mākoni”     

Elvijs SISENIS “Krāsu spēle pirms rieta”

Elvijs SISENIS “Rudens aleja Purmsātos”

Elvijs SISENIS “Ziemotais tunelis” 

Gunārs TIESNESIS “Ačgārnie čiekuri”          

Intars MELLUMS - foto Nr.10

Jānis SKALDIS “Gramzdas granšenes”

Kitija Sinda PAUZERE - foto Nr.3

Kitija Sinda PAUZERE - foto Nr.10 

Modris VĀRNA - “Vasaras mirklis”

Ruta SIKSNA - “Granšenes”

Sarma HENKE - foto Nr.4

 

Galvenā balva Elvijam SISENIM.

Veicināšanas balvas: Agitai RUKUTEI, Didzim POMERANCIM, Gunāram TIESNESIM, Patricijai ANDERSONEI, Intaram  MELLUMAM, Jānim SKALDIM, Kitijai Sindai PAUZEREI, Modrim VĀRNAM, Rutai SIKSNAI, Sarmai HENKEI.

 

Gundars Venens,

žūrijas komisijas vadītājs

 

 

Atpakaļ