Aktualitātes

Par Kurzemes novada raksturīgākās tortes autori atzīta Inese Siksna ar torti „Sapnis”

 

Aizvadītajā sestdienā, 3. augustā norisinājās akcijas „Latvijas Mājas tortes 2013” otrais posms, kurā piedalījās prasmīgākās Mājas toršu cepējas no Kurzemes novada. 

Par Kurzemes novada raksturīgākās tortes autori tika atzīta divu brašu dēlu māte Inese Siksna no Gramzdas pagasta, Priekules novadā. Uz piedalīšanos akcijā Inesi pastūmusi viņas māsa, neatlaidīgi uzstājot, ka Inesei ir jāpiedalās. Uzvarētāja atzīst, ka viņas pagatavotā torte „Sapnis” ir ļoti iecienīta draugu un radu vidū, tā vienmēr esot tā torte, kuru visi pieprasa vēl un vēl.  

Saulainajā sestdienā pulcējot ne tikai prasmīgās toršu cepējas, bet arī ievērojamu daudzumu skatītāju, Kurzemes pasākums aizvadīts mājīgā gaisotnē, ar domubiedru sarunām, atbalstot tradīcijas un vērojot prasmīgo „Staburadze” konditoru paraugdemonstrējumus. Gan dalībniecēm, gan klātesošajiem skatītājiem bija iepēja ne tikai mielot acis, bet arī nogaršo visu dalībnieču gardi pagatavotās kūkas.

Par pasākuma īpašajiem ekspertiem tika pieaicināti Kurzemes novadam raksturīgas personas – mūziķi Roberts Pētersons un Valdis Skujiņš, Kuldīgas domniece Inese Ozola Gūtpelca un lībiešu ansambļa „Rāndalist” vadītāja Angelika Jansone-Grīnberga.

Kurzemes novada uzvarētāju noteica pieaicinātie eksperti sadarbojoties ar akcijas dalībniecēm, kurām arī tika dota iespēja balsot par savu favorīttorti.

Uzvarētāja Inese Siksna pēc rezultātu paziņošanas atklāja, ka uzvara nākusi negaidīti, jo pagatavotā torte neesot nekas īpašs: „Tā tik tiešām ir ļoti vienkārša un pagatavota no klasiskākajām izejvielām – lauku olas, biskvīts, cukuriņš, milti, vārītais krēms.” Tortei dots vārds „Sapnis”, jo Inese dzīvē tiecas uz sevis piepildīšanu un sapņu īstenošanu. Piedalīšanās akcijā bijusi daļa no tā. Taču, lai palīdzētu sapni piepildīt, „Staburadze” uzvarētājai dāvājusi 200 latu ģimenes tradīciju pilnveidošanai.

Kuldīgā noslēdzies otrais no pieciem „Latvijas Mājas tortes 2013” akcijas posmiem, taču nākamais norisināsies jau 10. augustā, Rēzeknes radošajā centrā „Zeimuļs”, kur dalībnieki pārstāvēs visas Latgales novadu.

Uz turpmākajiem akcijas pasākumiem joprojām ir iespējams pieteikties. Pieteikuma anketu un plašāku informāciju par akciju var iegūt apmeklējot www.majastortes.lv

Atpakaļ