Aktualitātes

Plecu pie pleca janvāra barikāžu atcerē

1991. gada janvārī Latvijas Tautas frontes organizētās barikādes, kurās piedalījās Latvijas neatkarības idejas aizstāvji arī no Priekules novada, Latvijas vēsturē iegūlušas kā unikāls un neatkārtojams notikums: satraucošas dienas un naktis, kad galvaspilsētas aizstāvēšanā piedalījās visi, kam sirdī kvēloja alkas pēc brīvas Latvijas.

27 gadus pēc barikādēm, ne tik aukstā janvārī kāds bija tolaik, notiks Priekules novada barikāžu dalībnieku atmiņu vakars Bunkas kultūras namā. 19. janvārī pulksten 18 pie kultūras nama tiks aizkurināts lielais ugunskurs. Liesmas naksnīgajās debesīs atsauks atmiņā ne tikai tā gada brīvības noskaņas, bet arī ļaus sajust to siltumu, kas 1991. gada ziemas spelgonī sasildīja daudzas nosalušas rokas.

Kopā ar Krotes folkloras kopu “Traistēni” un novada domes priekšsēdētāju Viju Jablonsku tiks atklāts atmiņu vakars. Pēc tam viss turpināsies pie galdiem kultūras nama siltajā atmosfērā. Priekules novada barikādnieki iepriekšējos gados jau ir tikušies ar Daini Īvānu, Odiseju Kostandu, Tālavu Jundzi.

Šoreiz savās atmiņās kavēsies tā laika Tautas Frontes priekšsēdētājs, LR Saeimas deputāts Romualds Ražuks. Tautas fronte bija barikāžu organizētāja un visticamāk R. Ražuka atmiņās būs arī kas tāds, ko daudzi nezināja. Pēc R. Ražuka uzstāšanās dziedās Latvijas Atmodas balss – Ieva Akuratere. 
 

 

Gundars Venens,

Priekules novada pašvaldības

Kultūras nodaļas vadītājs 

 

  

 

Dziedātāja Ieva Akuratere 

 

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Marts, 2020
POTCPkSSv
1415
16171819202122
23242526272829
3031