Aktualitātes
PRIEKULES NOVADA TAUTAS TĒRPI – FINĀLA SKATĒ

 

PRIEKULES NOVADA TAUTAS TĒRPI – FINĀLA SKATĒ

 

Vispārējo Dziesmu un deju svētku ietvaros 5. jūlijā Rīgas koncertzālē PALLADIUM notika tradicionālā tautastērpu skate. Jau no pavasara individuāli un kolektīvi tērpus varēja pieteikt dažādās nominācijās Latvijas Nacionālajā kultūras centrā. Priekules novada pašvaldība projekta vadītājas Daigas Egles vadībā ir izpētījusi un radījusi četrus sievu tērpus , kas bijuši raksturīgi Priekulei, Kalētiem, Krotei un Virgai. Nākotnes plānots iecerēts šai kolekcijai pievienot vēl trīs tērpus. Priekules novadam tā ir īsta bagātība.

Liels bija mūsu novada prieks un lepnums, kad ar šo kolekciju nonācām fināla skatē. Valsts Simtgadē Tautastērpu skate realizējās kā multimediāls uzvedums ar dažādām video projekcijām, īpašu muzikālo atmosfēru, kā arī uz skatuves izvietotām elektro smilgām, kas latviešu tautiskās vērtības savienoja ar mūsdienu reālitāti.

Ja iepriekšējos Dziesmu un deju svētkos tika realizēts  uzvedums, kas tērpus sasaistīja ar latviešu tautas tradīcijām un rituāliem, kā krustabām, kāzām, bērēm, u.tml., tad šoreiz izvēlētie tērpu demonstrētāji iznesa pašu tautastērpu bez pievienotām vērtībām, uzsverot tā nozīmību Dziesmu un deju svētku  procesā, kā arī Latvijas kultūrā plašāk.

Mūsu tērpus iznesa Priekules novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Vija JABLONSKA, Virgas pagasta pārvaldes vadītāja Daiga EGLE, Priekules bibliotekāre Maija GRANTIŅA un Krotes bibliotēkas vadītāja Lita VĒKAUSE. Jo svarīgāks ir fakts, ka tērpi nestāv skapī, bet atbilstošos svētkos un notikumos amatpersonas to uzvelk un iziet sabiedrībā. Tie ir iedzīvināti šodienas reālajā vidē un tā ir vēl viena vērība.

Skaisto parādi vadīja Nacionālā teātra aktieris Rihards LEPERS, uzrunu teica kultūras ministre Dace MELBĀRDE, translēja - Latvijas televīzija.

 Vairāk attēlu galerijā:

 

Gundars Venens,

Kultūras nodaļas vadītājs

Pasākumu kalendārs
Jūlijs, 2018
POTCPkSSv
10111215
161718192022
2324252629
3031

Kuras darba formas ir efektīvākās projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”?

Rezultāti