Aktualitātes

Starptautiskās mūzikas dienas koncerts

 

 STARPTAUTISKĀS MŪZIKAS DIENAS KONCERTS

1.oktobrī pulksten 18 - PRIEKULES KULTŪRAS NAMĀ

 

 

Koncerta programmu veido:

Saksafonista Arta GĀGAS kvartets:

Kristaps VANADZIŅŠ (taustiņi), Reinis OZOLIŅŠ (bass),

Kaspars KURDEKO (sitaminstrumenti)

 

kā arī

Priekules Mūzikas un mākslas skolas

Kalētu Mūzikas un mākslas skolas

pedagogi

 

 

Pirmo Starptautisko mūzikas dienu plašāk sabiedrība atzīmēja 1975. gada 1. oktobrī. To rosināja UNESCO Starptautiskās mūzikas padome, lai veicinātu mūzikas izpratni un radošās apmaiņas iespējas Eiropā un pasaulē.

Pirms gada arī Priekule iesaistījās šīs tradīcijas kopšanā un organizēja pirmo Mūzikas dienai veltītu koncertu, kurā uzstātos novada profesionālie mūziķi – skolu pedagogi kopā ar kādu sabiedrībā plašāk zināmu mākslinieku. 2013. gadā tie bija komponists un pianists Kārlis Lācis un dziedātāja Jolanta Strikaite.

 

Šogad kopā ar novada mūzikas pedagogiem uzstāsies pazīstamais saksafonists Artis Gāga un viņa džeza kvarteta mūziķi, piedāvājot latviešu tautas dziesmu apdares programmu.

A.Gāga ir pārliecināts: tautas dziesmu melodijas ir tik bagātas, ka ir nebeidzamu improvizāciju avots labai džeza mūzikai. Tās spējušas noturēt viņa interesi, kas vainagojās ar CD „Tumša nakte, zaļa zāle”, kuru augstu novērtējuši mūzikas profesionāļi, nominējot to  Mūzikas ierakstu Gada balvai. Artis Gāga Mūzikas ierakstu Gada balvu saņēmis trīskārt, bet piecas reizes - nominēts šai balvai.   

Artis Gāga mācījies Luksemburgs konservatorijā (Prix Superiour grāds), stažējies Parīzē pie Claude Delangle, absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju klasiskajā saksafona spēlē. Džeza mūziku mācījies ASV pie George Garzone un Billy Harper.
Līdzās improvizācijām un mazas formas darbiem A.Gāga ir komponējis arī Lieldienu Oratoriju „Consummatum Est” kamerorķestrim, korim un solistiem.
Kā solists - uzstājies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās Operas orķestri, Luksemburgas Konservatorijas profesoru orķestri, kā arī dažādos mūziķu sastāvos.

 

 

Gundars Venens,

Priekules novada pašvaldības Kultūras vadītājs

 

Atpakaļ