Aktualitātes

Tautas saimes grāmata Priekules novadā

Ir izveidota Latvijas valsts simtgadei veltīta “Tautas saimes grāmata”, kas ceļo pa Latviju, un kurā katram iedzīvotājam ir unikāla iespēja ļoti personiski uzrunāt valsti, uzticēt Latvijai tās simtgadē savu piedzīvoto un pārdzīvoto. Priekules novadā ierakstus varēs veikt februārī un martā. 

Grāmatas iecere ir radīt nevis vienkārši laimes vēlējumu apkopojumu, bet atklāt dažādus dzīves stāstus, kas kā liecības raksturotu gan cilvēku gaitas Latvijā, gan mūsu kopējo ceļu arī globālajā kontekstā. Grāmata tapusi pēc Rīgas aktīvo senioru alianses “Rasa” iniciatīvas. Tautas saimes grāmata jau pabijusi daudzos novados visā Latvijā un turpina radošo ceļojumu. Novēlējumus raksta gan seniori, gan skolēni, ģimenes un individuāli cilvēki, iestāžu kolektīvi un biedrības. Novēlējumi izteikti arī dzejā, zīmējumos un papildināti ar fotogrāfijām.

Grāmatas idejas autori iesaka ierakstus veikt konkrētā secībā. Pēc novada ģerboņa ievietošanas tiek ierakstīts šī reģiona viedais, kurš ir devis ievērojamu ieguldījumu mūsu valsts veidošanās pirmsākumos, kam seko pašvaldības vēstījums. Ierakstās tie Latvijas iedzīvotāji, kuri dzimuši reizē ar Latvijas valsti, Trīszvaigžņu ordeņa kavalieri, goda un gada novadnieki. Pēc tam seko pilsētas, novada, pagasta iedzīvotāju rakstītās pārdomas.


2018. gada septembrī grāmatas tiks svinīgi  nodotas Valsts prezidentam, savukārt viņš tās nogādās Latvijas valsts Nacionālās bibliotēkas arhīvā, kur tās glabāsies nākamo simtgadi.


Piedalīsimies šajā unikālajā projektā ar degsmi un radošu iedvesmu! Priekules novadā ierakstus varēs veikt februārī un martā. Par pieturas punktiem izvēlējāmies novada bibliotēkas. Ir sastādīts laika grafiks ar datumiem, kuros grāmata atradīsies kādā no novada bibliotēkām. Pierakstīsim baltās lapas ar saviem atmiņu stāstiem, lai, pēc simts gadiem tās atverot, elpa aizrautos no lasāmvielas!


Pirmais ieraksts taps 1. februārī plkst. 18.00 Priekules kultūras namā filmas “Ziemeļu gaisma. Komponista dienasgrāmata” izrādīšanas laikā. Savu vēlējumu Tautas saimes grāmatā rakstīs komponists Ēriks Ešenvalds. Fotogaleriju no pasākuma skatīt šeit! 

 

Gundars Venens
Kultūras nodaļas vadītājs

Tautas saimes grāmatas maršruts Priekules novadā apskatāms šeit! 

 

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930