Aktualitātes

Top Priekules novada Ģimeņu dārzs

 TOP PRIEKULES NOVADA ĢIMEŅU DĀRZS

28.maijā pl.12.00 Priekules novada pašvaldības Dzimtsarakstu zālē

 

Priekules novada pašvaldība pirms sešiem gadiem iedibināja skaistu tradīciju - jaundzimušo bērnu vecāki stāda kokus nākamībai. Ik gadu, atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, ģimenes, kurām līdz 28. maijam piedzimis bērniņš, tiek aicinātas uz sarīkojumu ar koku stādīšanu. Ģimeņu dārzu līdzās pašvaldības ēkai un bērnu laukumam ar konkrētiem šķirnes kokiem vizualizējusi Priekules pilsētas dārzniece Liene SOKOLOVSKA. Līdz šim jau iestādīti vairāk kā divdesmit kociņi un visi aug lieliski. Tas ir arī simboliski – ģimenēm un jaunpiedzimušajiem bērniem, ar koka iestādīšanu veidojas īpaša saikne un piederības sajūta savam dzimtajam novadam.

2017. gads būs reāls pagrieziens dārza veidošanā. Lai plašo teritoriju no pļavas pārvērstu Ģimeņu dārzā,  svarīgi jau stādīšanas procesā redzēt labiekārtotus gājēju celiņus, tumšajā diennakts laikā - apgaismojumu, soliņus un atkritumu urnas. Lai dārzs nebūtu tikai uz papīra, bet arī dabā.


Ar Priekules novada pašvaldības un Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu darbi norisināsies šajā vasarā. Līdz ar to ikgadējie stādījumi iegūs pavisam citu jēgu un Priekules novada ģimeņu dārzs būs dāvana Latvijai simtgadē.


Pirms ikgadējiem stādīšanas darbiem, kas šogad notiks svētdien 28.maijā pl. 12.00, Dzimtsarakstu nodaļā tiek piereģistrētas tās ģimenes, kas atsaukušās aicinājumam, kā arī piefiksēts, kuru koku vecāki ir iestādījuši. Pirmajā apaļajā jubilejā plānots kokiem pievienot plāksni ar tā latīnisko nosaukumu un ģimeņu vārdiem, kas pielikušas rokas un savu labo gribu, lai kociņš ieskaņotos un augtu par prieku nākamajām paaudzēm.

Šogad ielūgtas 60 Priekules novada ģimenes un pēc svinīgās daļas Dzimtsarakstu zālē, notiks izloze, kurus kokus katrai ģimeņu grupai būs jāstāda. Šajā reizē Ģimeņu dārzs papildināsies ar Divirbuļu vilkābeli “Paul’s scarlet”, Vedekļu kļavu “Atropurpureum” un Trīsdaivu mandeli “Plena”.

Svinīgajā ceremonijā ģimenes iepriecinās arī Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers. Tradicionāli visi stādītāji tiks iemūžināti kopējā fotogrāfijā. 

 

 

 

Gundars Venens,

Kultūras nodaļas vadītājs

Atpakaļ