Aktualitātes
Uzmanību! Pārcelts laiks putnu un tauriņu vērošanas pārgājieniem

Iepriekš izsludinātajiem dabas vērošanas pārgājieniem Priekules novadā mainīts norises laiks, informētūrisma darba organizators Uldis Strēlis. Putnu un tauriņu vērošana Priekulē no 6. maija pārcelta uz 17. jūniju. Savukārt pārgājiens Aizvīķu meža parkā no 7. maija pārcelts uz 18. jūniju.

Priekules novada iedzīvotājiem un viesiem šajā vasarā iespējams doties dabas vērošanas pārgājienos kopā ar bioloģijas ekspertu Ritvaru Rekmani. Lūgums nodrošināties ar vēju un mitrumu aizturošu apģērbu un pārgājienam piemērotiem apaviem, iespēju robežās – pašiem ar savu binokli un fotoaparātu. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot pa tālruni 28256131 vai rakstot kurzemesputni@gmail.com

Putnu un tauriņu vērošana Priekulē 17. jūnijā

Priekulē 17. jūnijā būs divi putnu un tauriņu vērošanas pārgājieni. Pirmais būs putnu vērošanas pārgājiens, kas notiks 17. jūnijā no pulksten 8 līdz 11. Tikšanās pie Priekules vidusskolas, Aizputes ielā 1, pulksten 8.

Tauriņu vērošanas pārgājiens plānots no pulksten 12 līdz 15. Tikšanās pie Priekules mūzikas un mākslas skolas, Skolas ielā 12, pulksten 12.

Grupā 10 – 12 cilvēki. Ziedojums – 5 EUR, bērniem līdz 15 gadu vecumam – bez maksas. Iekļauti gida pakalpojumi (3 stundas), teleskopa izmantošana, maršruta apraksts un teritorijas sugu saraksts.

Priekules pilsētu veido daudzveidīgi biotopi un vides elementi, kas rada piemērotas barošanās un ligzdošanas vietas dažādiem putniem. Kopā maršrutā novērotas 123 putnu sugas, visvairāk – pilsētas un meža putnu sugas. Teritorijā sastopamas aptuveni 50 tauriņu sugas.

Putnu un tauriņu vērošana Aizvīķu meža parkā 18. jūnijā

Arī Aizvīķu meža parkā būs divi dabas vērošanas pārgājieni. Putnu vērošanas pārgājiens plānots no pulksten 8 līdz 11, tikšanās pie “Pagastnama”. Tauriņu vērošanas pārgājiens notiks no pulksten 12 līdz 15, tikšanās pie “Pagastnama”.

Grupā 10 – 12 cilvēki. Ziedojums – 5 EUR, bērniem līdz 15 gadu vecumam – bez maksas. Iekļauti gida pakalpojumi (3 stundas), teleskopa izmantošana, maršruta apraksts un teritorijas sugu saraksts.

Aizvīķu meža parka teritorijā sastopama lielākā daļa Latvijas meža putnu. Kopā maršrutā novērotas 96 putnu sugas. Teritorijā sastopamas aptuveni 50 tauriņu sugas. Tauriņus visvieglāk konstatēt uz stigām un meža laucēs, kur tie izplestiem spārniem slidas saulē.

Sīkāka informācija interesentiem pie Priekules novada tūrisma darba organizatora Ulda Strēļa, zvanot pa tālruni 26132442.

 

Uldis Strēlis, Priekules novada tūrisma darba organizators

 

 

 

Pasākumu kalendārs

Kādā veidā aktivizēt ielu tirdzniecības laukuma izmantošanu?

Rezultāti