Kultūras notikumi

„Duvzares” dejotāji veiksmīgi aizvadījuši pirmo sezonu

 

Danču dančus es izvedu,
Bāliņos dzīvodama.
Būt' dancīša neveduse,
Arājiņa nedabūtu.

Izsenis zināms, ka katrā latvietī mājo gan dziedātājs, gan dejotājs un, izskanot pagājušās vasaras Dziesmu un deju svētkiem, arī mūsos atkal pamodās vēlme dejot. Domāts - darīts!

Sanācām kopā visi, kas jau dejojuši bijām senāk, un aicinājām piepulcēties jaunus dejot gribētājus. Lai deju solis ritētu raiti un saskanīgi, mums bija nepieciešama arī deju skolotāja. Un mēs viņu atradām, kolektīvu vadīt piekrita Inga Leive-Levite. Tā pērn 6.oktobrī dzima vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs „Duvzare”.

Sekoja darbs, grūts darbs, bet tāds, kas nesa gandarījumu gan dejotājiem, gan vadītājai. Tapa pirmās dejas, kuras rādījām pašu mājās Priekules kultūras namā un braucām arī citus iepriecināt.

Šajā sezonā sadraudzējāmies ar Druvas vidējās paaudzes deju kolektīvu un pateicoties viņiem mums bija iespēja dejot Druvā, Saldū un Kalnos. Ar nodibinājuma „Cemex Iespēju fonds” atbalstu projekta „Skatuves kultūras skola” ietvaros apguvām zināšanas par tautas tērpu valkāšanas kultūru, aktiermākslu dejā un citiem deju elementiem. Piedaloties koncertos dažādās vietās guvām jaunu pieredzi uzstāšanās mākslā.

Pateicoties mūsu lielajai vēlmei dejot, regulāram darbam, vadītājas Ingas neatlaidībai un prasīgumam, ir iemācītas jau desmit dejas. Intensīvais darbs divas reizes nedēļā ir attaisnojies – Liepājas apkārtnes tautisko deju skatē ieguvām pirmo pakāpi. Tas mums bija kā eksāmens ar ļoti labu rezultātu. Esam neizsakāmi priecīgi un gandarīti par savu sasniegumu. Taču ar to darbs nebeidzas un mēs turpinām strādāt mēģinājumos. Tuvākajā laikā vēl gaidāmi vairāki koncerti – Līvas ciema svētkos Liepājā, kur pārstāvēsim Priekules novadu, pirms Līgo svētkiem dosimies uz Vērgali un pēc tam ar savām dejām iepriecināsim Durbes iedzīvotājus.

Tāds bija mūsu pirmais gads „Duvzarē”- bagāts, radošs un pilns jauku brīžu draudzīgā kolektīvā.

Liena Braže un Rigonda Džeriņa 

Atpakaļ