Kultūras notikumi

Koncerts "Mūza ie(kā)rota" Mūzikas dienā

1. oktobrī mūzikas mīļotāji daudzviet Eiropā atzīmē Starptautisko Mūzikas dienu. Arī Priekulē šī tradīcija ir iedzīvināta. Jau ierasts, ka 1. oktobrī klausāmies profesionālo mūziķu sagatavotās koncertprogrammas. Šī gada koncerta nosaukums -  MŪZA IE {KĀ} ROTA. Šo interesanto vārdu salikumu izvēlējušies  mūziķi - Ilona Meija (flauta), Evija Martinsone (soprāns), Agnese Egliņa (klavieres) un Jānis Semjonovs (fagots).

 

Kāda intriga ieslēpta nosaukumā MŪZA IE {KĀ} ROTAVairāk par ideju stāsta Latvijas radio programmas “Klasika” mūzikas apskatnieks Orests SILABRIEDIS. Viņš pats arī piedalīsies koncertuzvedumā kā stāstnieks:

Šis ir pilnīgi citāds kamermūzikas pasniegšanas veids – mājīga muzicēšana ar augstu kvalitāti, taču bez augsta plaukta sajūtas. Koncerta dalībnieki visu laiku atrodas uz skatuves, kas vienkāršākajiem līdzekļiem iekārtota kā salons. Klausītājs jūtas, it kā būtu atnācis uz viesībām, kurās laipni gaidīts.

Jau Homērs teica – “dziedi man, mūza”, tā norādot, ka mākslas pirmsākums ir kaut kur ārpus autora. Kur meklēt šīs dziedošās mūzas, kas tā vien meklē autora muti, lai uzrunātu mūs? Mūziķi sarunājas ar dzīviem un citā saulē mītošiem latviešu komponistiem, veidojot organiski saliedētu vienlaidu kompozīciju, kurā vienlīdz svarīga mūzika un runātais teksts, ieskaitot īsu, viegli teatralizētu sarunu ar flautisti un pianisti.

Katra izvēlētā komponista īsam raksturojumam sengrieķu deviņu klasisko mūzu gaismā seko viņa daiļrades paraugs. Visu vainago īsas pārdomas par mākslas nelietderīgumu.

Daļu izvēlēto komponistu raksturo labas attiecības ar teatrālo aspektu, un tie ir – Jānis Ķepītis, Arturs Maskats, Kristaps Pētersons, Pēteris Plakidis. Viņiem blakus līdzsvaram likti absolūtie liriķi – Pēteris Barisons, Emīls Dārziņš, Mārīte Dombrovska, Jānis Mediņš.

 

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930