Kultūras notikumi

Dzejas dienu programma Priekules novadā


Septembris nāk ne vien ar jauna mācību gada sākumu, bet arī ar Dzejas dienām. Dzejas lasīšana goda vietā tika pacelta pagājušā gadsimta 60. gados, kad septembra dzejas sarīkojumi notika vai ikdienas un sabiedrība tai pievērsa ļoti plašu uzmanību. Ir dzīves situācijas, kad reizēm cilvēks sakaras ar dzeju, bet ne visiem tā ir ikdiena un tāpēc ir labi, ka septembris atnāk ar dzeju un uzrunā mūs visdažādākajos veidos un no visdažādākajām vietām.

Latvijas simtgadē viss ir īpašs, un tieši tāpēc Priekules novada bibliotekāri ir nākuši ar iniciatīvu, lai dzejas svētki izskanētu īpašā noskaņā. Ir tapusi kopīga dzejas sarīkojumu programma, kurā iedzīvotāji atradīs sev ko īpašu. Tās būs tikšanās ar dzejniekiem, kā arī dzejas muzikālas kompozīcijas mūziķu un aktieru izpildījumā. Padomāts arī par netradicionālām norises vietām, kaut gan laba dzeja spēj izpausties jebkur. Gramzdas dzejas mīļotāji tiek aicināti mežaparka kinozālē “Daba iedvesmo”, kas netradicionālā vidē iekārtota nupat augustā.

Bet īpašs būs dzejas dienu noslēgums. Indra Ļaudobele īstenojusi sirsnīgu projektu, un tapusi dzejoļu grāmatiņa “Pa lāsei prieka”. Tajā apkopota Priekules novada autoru dzejas izlase. Sadarbībā ar izdevniecības “Ezerrozes grāmatas” komandu ir iznākusi glīti noformēts dzejas krājums, kas nebūs dārgs. Atklāšanas svētkos tas būs nopērkams. Tātad atkal priecīgs notikums, jo pašu spēkiem radīts kaut kas paliekošs. Varam droši teikt – Priekules novada dāvana Latvijai.

Plašāku informāciju par pasākumu norises laiku meklējiet Dzejas dienu afišā.
 

Gundars Venens,
Kultūras nodaļas vadītājs

 

 

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930