Kultūras notikumi

Latvijas simtgades Dziesmu svētki

Viens no skaistākajiem notikumiem Latvijas simtgades programmā neapšaubāmi būs XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas risināsies no 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Priekules novadu svētkos pārstāvēs vidējās paaudzes deju kolektīvs “Duvzare”, sieviešu koris “Priekule” un folkloras kopa “Traistēni”.  

Biļetes uz lielajiem koncertiem tika izpirktas dažu stundu laikā. Pamatīgs satraukums aizvadītajā pavasarī valdīja arī mūsu novada dziedātāju un dejotāju rindās. Kolektīvu mākslinieciskais līmenis ir ļoti augsts, arī konkurence starp koriem un deju kolektīviem pieauga kā nekad agrāk. Bet gods kam gods, visi Priekules novada kolektīvi noslēdzošajās skatēs saņēma 1. pakāpes novērtējumu. Esam lepni un pateicīgi kolektīvu vadītājiem: VPDK “Duvzare” vadītājai Ingai Leivei-Levitei, Priekules kultūras nama sieviešu kora diriģentei Guntai Vitei, kormeistarei Skaidrai Klasiņai, koncertmeistarei Initai Rubezei un folkloras kopas “Traistēni” vadītājai Līgai Strēlei.

1.jūlijā dalībnieki dosies uz Rīgu, lai ar svētku gājienu atklātu Vispārējos Dziesmu un deju svētkus. Visi mūsu kolektīvi ir ietērpi krāšņos tautas tērpos, kā arī noformēti ar speciāli austiem karogiem un vimpeļiem. 5.jūlijā tautastērpu skatē, kas tiek organizēta Dziesmu svētku ietvaros, Priekules novads izvirzīts noslēguma parādei koncertzālē “Palladium”, kurā tiks sveikti uzvarētāji. Ar paceltām galvām leposimies  ar Virgas, Priekules, Kalētu un Krotes krāšņajiem tērpiem.

Pašvaldība ir gandarīta par teicamo sagatavotību un pateicas visiem un ikvienam dejotājam, dziedātājam un folkloras teicējam, kas sūrā mēģinājumu procesā aizvadījuši piecus gadus, lai piedalītos tautas garīgajos vienotības svētkos. Izdzīvosim un iemūžināsim šos mirkļus!

 

Folkloras kopa "Traistēni"

Sieviešu koris "Priekule"

VPDK "Duvzare" 

 

Pasākumu kalendārs
Aprīlis, 2020
POTCPkSSv
12345
6789101112
131415161719
2021222326
27282930