Kultūras notikumi
Mākslas diena Priekulē iekrāsota

 Priekulē Eiropas dienā zaļā gaisma tiek dota Mākslai. Lai to labāk saprastu, jāatklāj, ka dažādu profesiju pārstāvji, kas apvienojušies radošā apvienībā SASPRAUDE, ik gadu 9. maijā publiski rāda savu aizraušanos ar mākslu. Zīmē, šuj, auž, darbojas keramikā, veido flīžu mozaīkas. Neviena dalībnieka radošais gars SASPRAUDĒ netiek ierobežots, vien profesionāla pedagoga Kristīnes Cukuras pamudināts, paver iespējas attīstīt sevī vēl kādu talanta šķautni. Jautājums, vai priekulnieku radošums nākotnē nav lemts zudībai daudzkrāsainajā valstu savienībā, lika radošajiem priekulniekiem sarosīties un parādīt savu atšķirīgumu un daudzkrāsainību. Tā, pirms diviem gadiem, radās mākslas diena ar nosaukumu MŪSU KRĀSAS EIROPĀ. Nebija šaubu, ka tai jāizpaužas 9. maijā – Eiropas dienā, kad pavasaris ir ziedu pilnbriedā un gribas mākslu nest tautās.

2012. un 2013. gada laika apstākļi bija fantastiski labvēlīgi, lai iznāktu dabā un izrādītos. Iespējams, ka jaukās atmiņas rīkotājus iemidzināja. 2014.gada Mākslas diena bija iecerēta ar plašu piedāvājumu brīvā dabā, visapkārt kultūras namam. Diemžēl lietus, kas iepriecināja mazdārziņu kopējus, satrieca mākslas dienas rīkotājus. Visvairāk bija jāsatraucas par svētku noslēgumu – Ugunsskulptūru TAUTASDZIESMA. Tai bija jādeg saulrietā, kaut gan visas dienas garumā tika pamatīgi mērcēta. Tomēr TAUTASDZIESMA iedegās, un uguns pati veidoja skulptūru Virgas upes saliņā, kuru priekulnieki vēroja no tilta, vidusskolas un citām vietām.

Brīvdabā paredzētajām performancēm un radošajām darbnīcām nācās pārcelties uz telpām. Bet tas nemulsināja rīkotājus un kopumā visi radošie procesi realizējās. Sarežģītāk bija ar kolektīvo gleznošanu, kurā vēlējāmies iesaistīt Priekules viesus – Draudzības festivāla dalībniekus no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas. Telpās tik daudziem cilvēkiem šo intriģējošo procesu bija grūti realizēt, tomēr viss notika!

            Lielo izstādi šogad rādīja gleznotāja Ginta Stavrovska un fotogrāfs Ziedonis Safronovs no Liepājas. Mākslinieces G.Stavrovskas meistarklasē Priekules Mākslas skolas audzēkņi zīmēja uzstādītu ziedu kompozīciju. Radošajās darbnīcās izveidojās rindas pie mākslinieka Mārtiņa Cukura, lai redzētu, kā top meistara zīmēts portrets ar draudzīga šarža elementiem. Tika piedāvāts aust un iegūt savas sejas nospiedumu ģipsī.

SASPRAUDES dalībnieki šogad nāca klajā ar interesantu spilvenu izstādi dažādās tehnikās. Bet Priekules Slimnīcas foajē savus darbus izstādīja arī mediķi. Šī gada mākslas diena kļuvusi plašāka un SASPRAUDE cer uz attīstību un jaunām idejām jau nākamgad.

 

Gundars Venens, Priekules novada pašvaldības Kultūras vadītājs 

FOTO

Pasākumu kalendārs