Kultūras notikumi

PRIEKULES NOVADA ĢIMEŅU DĀRZĀ JAUNI STĀDĪJUMI.

Ģimenes, kurās aizvadītajā gadā piedzimuši bērni, 2. jūnijā pulcējās Priekules domē kociņu stādīšanā Novada Ģimeņu dārzā. Dārza tapšanā šī bija trešā sezona. Šobrīd jau aug desmit koki.

 

No pagājušā gada 1. jūnija līdz šā gada 31. maijam novada iedzīvotāju skaits papildinājies par 53 jaundzimšajiem. Līderis šajā jomā izrādījies Virgas pagasts, kaut gan kopumā jāsecina, ka pirms gada stādītāju bijis vairāk. Ģimenes saņēma ielūgumu, kurā jau tika norādīts kādas šķirnes kociņi dārzā tiks stādīti šogad. Meitiņu vecākiem piedāvāja stādīt divirbuļu vilkābeli un zelta lietu, bet puišu vecākiem – parasto dižskābardi un āra bērzu. Stādus profeisonālajās dārzniecībās izvēlējās Priekules dārzniece Liene Rihtere.

 

Jaunie vecāki bija atsaucīgi nākotnes parka veidotāji. Ar mazuļiem viņi  parakstījās stādītāju reģistrā, fotografējās, stādīja kociņus un paši izgatavoja sev nozīmīti.

Domes priekšsēdētāja Vija Jablonska vēlēja mazajiem augt stipriem sava novada ļaudīm un veidot skaistu vidi, kur dzīvot pašiem un nākamajām paaudzēm.

 

Pasākumu vadīja pasaku tēls Briedītis leļļu teātra aktrises Litas Beltes uzpildījumā. Dažas jautras rotaļas, kam sekoja vecāku parakstīšanās Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas Ivetas Juškevičas speciāli izveidotajā koku stādīšanas reģistrā, lai nākamajām paaudzēm saglabātos informācija par senču aktivitātēm dārza tapšanā. Slaidi uz sienas ļāva vizuāli noprast, kāds nākotnē izskatīsies Ģimeņu dārzs Priekulē.  

 

Pēc kopīga foto, tika iestādīti kociņi jau sagatavotajā vietā. Mazuļiem par piemiņu no šī pasākuma paliks krāsainas lejkanniņas, kurās bija paslēpta zīmīte ar stādāmā kociņa nosaukumu. Pēc šīs izlozes ģimenes arī sadalījās stādītāju grupās. Kad dārzam svinēs pirmo apaļo jubileju, pie katra kociņa tiks piestiprināta plāksne ar auga šķirnes precīzu nosaukumu un to vārdiem, kas koku stādījuši.

 

Noslēguma daļā bija iespēja pašiem izgatavot piespraužamu nozīmīti kā piemiņu par padarīto, kā taustāmu atmiņu mazuļiem pēc gadiem, kad viņi paaugsies un jautās par skaisto tradīciju Priekules novadā.

 

 

 

Gundars Venens,

Priekuels novada Kultūras vadītājs 

Bilžu galerija

Atpakaļ