Notikumi

Draudzības festivāls 2017


 

 

Priekules vidusskolas pieredze starptautiskajā sadarbībā ir ilgstoša, noturīga un joprojām rada jauniešos interesi, tāpēc šī tradīcija ir aktīva joprojām. 2017. gada maijā Priekules vidusskolas delegācija devās uz Krieviju, Gdovas vidusskolu. 

 

Bet viss sākās tā… 1965. gadā skolas kolektīvs direktores A. Vilcānes un vēstures skolotājas L. Zēbergas vadībā aizsāka  jauku tradīciju – Draudzības festivālu, kur pirmajos svētkos piedalījās delegācijas no Tirvas (Igaunija), Salantu un Skodas vidusskolām (Lietuva).Vēlāk draugu pulks paplašinājās: iesaistījās Gdovas vidusskola (Krievija) un Viveru vidusskola (Baltkrievija). Atsevišķos draudzības svētkos ir piedalījušās arī Krugoļecas pamatskolas (Ukraina) un Tulūzas vidusskolas (Dānija) delegācijas.

Jāsaka, ka dažādiem politiskiem laikiem mainoties, tradīcija ir saglabājusies līdz mūsdienām, un katru gadu festivāla norises vieta mainās. To organizē draugu skolas pēc kārtas. Draudzības festivāls ir lieliska iespēja jauniešiem apmeklēt kaimiņu valstis, iepazīt viņu kultūru un tradīcijas, iegūt jaunus draugus, pārbaudīt praksē krievu un angļu valodas zināšanas, kopīgi sportot, dejot, debatēt... un trīs dienu garumā ar godu pārstāvēt savu valsti, savu pilsētu un savu skolu, ģimeni un sevi. Protams, ka arī pedagogi ir iesaistīti gan dažādu pasākumu sagatavošanas procesos, gan prezentācijās, gan pedagoģiskajās debatēs.

2017. gada maijā Priekules vidusskolas delegācija devās uz Krieviju – Gdovas vidusskolu. Pirmajā dienā visiem festivāla dalībniekiem bija lieliska iespēja iepazīties ar vienu no senākajām Krievijas pilsētām Pleskavu, tās vēsturi, arhitektūru, ietekmi un sadarbību ar Baltiju un Eiropas valstīm jau no 7. gadsimta. Iegūtās zināšanas varējām pielietot vēsturiski aktīvā spēlē “Iepazīsti Pleskavas Kremļa vēsturi”. Šajā dienā vēl apmeklējām lielisku Pleskavas mūzikas skolas koncertu.

Festivāla dienas bija bagātas gan ar tradicionālās, gan modernās kultūras un mākslas daudzveidību, ko katra delegācija prezentē gan suvenīru tirdziņos, gan valstu nacionālajā koncertā, gan estrādes koncertos, gan talantu šovos, gan folkdraivā, gan svētku gājienā cauri visai pilsētai. Arī Gdovas mūzikas skolas jaunieši un bērni bagātināja šīs dienas ar savas skolas koncertu.


Svarīgi ir atzīmēt arī vienu no Krievijas izglītības sistēmas vadlīnijām – rūpes par tīru un sakoptu vidi, jo arī festivāla dienās jaunieši piedalījās ekoloģijas spēlē dažādās radošajās darbnīcās, kuras rosināja domāt jau globāli par vidi, kurā dzīvojam – mūsu Zemi. Spēles noslēgumā visiem bija lieliska iespēja pavadīt laiku pie Peipusa ezera, kopīgi tajā nolaižot simbolisku kuģi par tīru un sakoptu planētu!

Radošās darbnīcas mijās ar zinātniskajām un katrai skolai bija iespēja prezentēt savas tradīcijas, savus labos darbus un savus veiksmes stāstus. Sava nozīme bija arī sporta spēlēm, kur jaunieši sacentās dažādās aktivitātēs.

Koncerta izskaņa bija nedaudz skumīga – tika ienests festivāla karogs, kurš trīs dienas lepni plīvojis blakus nacionālajiem valstu karogiem. Visi dzied festivāla himnu, un karogs aizceļo pie nākamās delegācijas. Šoreiz karogu saņēma Priekules vidusskola, un direktore I. Tiesnese visas skolas uzaicināja uz festivālu Priekulē 2018. gada maijā.

Šīs dienas bagātina visus, sekmē pieredzes apgūšanu, rada jaunas idejas un mērķus. Tas ir skolēnu un pedagogu ilgstošs darbs visa mācību gada garumā, lai pavasarī šie svētki var notikt. Lielu paldies gribu pateikt ikvienam Priekules delegācijas jaunietim un pedagogam par ieguldīto laiku, darbu, aktivitātēm visa mācību gada garumā. Mīļš paldies vecākiem un visiem festivāla atbalstītājiem. Festivāls ir svētki draudzībai, pavasarim, mieram, sadarbībai. To nevar izstāstīt, tas ir jāizdzīvo! Lai  jauka un saulaina mums visiem vasara!

 Priekules vidusskolas skolotāja Agita Rukute


Vairāk foto no pasākuma šeit! 

 

 

 

 

 

 

 

Atpakaļ