Notikumi

Iepazīst profesijasES projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros arī pēdējos mācību gada mēnešos turpinājās sevis paša, dažādu profesiju un darba vides iepazīšana. 

Priekules vidusskolas 10.-12. klašu izglītojamie martā iepazinās ar karjeras lēmumu pieņemšanas metodēm, darbojoties personiskā trenera vadībā pasākumā „Es pats”, kā arī saņēma rakstisku analīzi mērķiecīgai karjeras izveidei. Ļoti interesantas nodarbības robotikas un inženierzinātņu iepazīšanai notika 1.-4. klašu izglītojamiem pasākumā „Mans draugs Robots”. Maijā Priekules skolā viesojās hip-hop deju trenere un pasākuma „Izdejojam pavasari” laikā 5.-8. klašu izglītojamie varēja iepazīties ar deju skolotāja, horeogrāfa profesijām, izveidot arī savus deju soļus. Jau otro reizi mācību gadu 1.-4. klase noslēdz ar „Profesiju karuseli”. Šoreiz, dototies nelielā ceļojumā pa pilsētu, varēja iepazīties ar dāznieka, pastnieka, automehāniķa, kurpnieka, kultūras nama vadītāja, audēja, lauksaimniecības konsultanta un bibliotekāra profesijām.

Kalētu skolas 6. klase pasākumā „Cepu, cepu” devās mācību ekskursijā, lai iepazītos ar konditora profesiju un uzņemējdarbības iespējām nelielā pilsētā. Nelielu ziepju ražotni un līdzdarbojoties profesijas tajā iepazina 5. klase pasākumā „Darām arī mēs”. Interesants bija pasākums „Draugos ar mikrofonu”, kura laikā izglītojamie varēja iejusties TV operatora vai žurnālista lomā. Visgaidītākais pasākums Kalētu skolai bija „Ieklausies, ieskaties”, kura laikā, aktīvi līdzdarbojoties, varēja visi skolas izglītojamie iepazīties ar biologa un ornitologa profesijām.

Krotes Kronvalda Ata pamatskolas 6.-9. klašu izglītojamie pasākumā „Veselība karjerai” varēja iepazīties ar ārsta profesiju un gūt izpratni par veselības nozīmi karjeras veidošanā. Pasākumā „Skats caur objektīvu” 7.-9. klašu izglītojamie iepazinās ar operatora profesiju un varēja gūt ieskatu filmas sižeta filmēšanas un montēšanas procesā. Mācību ekskursijās „Lauku sētā” un „Lauki un es” uz zemnieku saimniecībām devās 1.-4. klases un 7.-9. klašu izglītojamie, lai iepazītos ar darba vidi un nepieciešamajām profesijām tajās. Lai iepazītos ar zinātniekiem un selekcijas darbu 1.-4. klašu izglītojamie ciemojās Stendes selekcijas stacijā pasākumā „Grauda stāsts”.

Mājās nesēdēja arī Virgas pamatskolas izglītojamie. Mācību ekskursijā „Gribam zināt!” 1.-9. klases devās uz Rīgas zooloģisko dārzu, lai iepazītos ar profesijām, kas saistītas ar zvēru kopšanu un pētīšanu. Savukārt 1.-6. klašu izglītojamie iepazinās ar galdniecības un kokapstrādes jomu pasākumā „Koka brīnums”.

Purmsātu speciālās internātpamatskolas 7.-9. klašu izglītojamie mācību ekskursijas „Ražots Latvijā” laikā iepazinās ar pavāra profesiju, piedaloties „Picas meistarklasē” Rāmkalnos.

 

Karjeras konsultante Ilze Krugale

 

Atpakaļ