Notikumi

Mācās un muzicē saksofonisti

 

 

24. aprīlī Priekules Mūzikas un mākslas skolā notika saksofona spēles meistarklases “Rīgas saksofonu kvarteta” mūziķu vadībā. Vakarpusē viesi sniedza koncertu, kurā kopā ar pieredzējušajiem māksliniekiem muzicēja arī audzēkņi no Priekules, Kalētiem un Vaiņodes.

“Rīgas saksofonu kvartets” uzstājas gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Kolektīvu pirms 26 gadiem izveidojis Artis Sīmanis. Pašlaik kopā ar viņu muzicē Baiba Tilhena, Ainars Šablovskis, kā arī Priekulē dzimusī un pirmos bērnības gadus te pavadījusī Katrīna Kivleniece. Visi kvarteta dalībnieki ir ne vien koncertējoši mūziķi, bet arī pedagogi savā ikdienas darbā.

Kvartets Priekules Mūzikas un mākslas skolā viesojies pērn oktobrī, ar koncertu uzstājoties Starptautiskajā mūzikas dienā. Kā saka kolektīva vadītājs A. Sīmanis – toreiz sajutuši šeit ieinteresētību un atsaucību, tāpēc raisījusies turpmākā sadarbība. “Mūs interesē braukt uz vietām, kur ir uzņēmīgi cilvēki, kur mūs gaida. Galvenais ir interese.”

Šī gada aprīlī Priekule kļuvusi par vienu no 12 pieturas punktiem, kur rīdzinieki viesojas ar savām meistarklasēm. Kā smej A. Šablovskis – projekta gaitā pusgada laikā izbraukājuši Latviju no Kārsavas līdz Priekulei.

Mūziķi stāsta, ka viņu viesošanās mērķis ir parādīt instrumenta iespējas, iedrošināt un motivēt piedalīties koncertos, konkursos. Tāpat tikšanās ar pedagogiem reģionos ir savstarpēji iedvesmojošas. K. Kivleniece priecājas, ka aug jaunā mūziķu maiņa. Jauniešiem vērtīgi saprast, ka saksofons ir instruments ar daudzveidīgām iespējām – var muzicēt ne tikai solo, bet arī dažādos kamersastāvos, orķestros. Kolektīvā muzicēšana ir veids, kā jaunajiem mūziķiem izpausties, uzskata pieredzējušie mākslinieki.

Jaunā saksofoniste Grieta Dreimane piekrīt, ka uzstāties kopā ar vēl kādu ir drošāk un patīkamām, nekā spēlēt vienai. Meistarklasēs viņai parādīts arī interesants vingrinājums, ko nu labprāt izmantošot trenējoties.

Savukārt Kalētu Mūzikas un mākslas skolas pūšamo instrumentu skolotājs Ēriks Bukants secina – audzēkņiem meistarklases ir vērtīga un interesanta pieredze. Turklāt labi, ja kāds no malas pasaka to pašu, ko tu jau ilgāku laiku esi skandējis, taču īsti vērā ņemts līdz šim tas nav – tā pievērš lielāku vērību, smaida pedagogs.

 

Diena noslēdzās ar “Rīgas saksofonu kvarteta” un topošo mūziķu koncertu, ko varēja klausīties ikviens interesents. Gan jaunie, gan pieredzējušie saksofonisti vienojās arī kopējā ansamblī. Priekules Mūzikas un mākslas skolas direktore Inita Rubeze stāsta, ka viņas vadītajā izglītības iestādē kolektīvajai muzicēšanai jau kopš pirmās klases tiek pievērsta liela vērība. Tādēļ šādi pasākumi ir īpaši iedvesmojoši.

Projektu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā “Latvijai 100”, kā arī mūzikas instrumentu firma “Yamaha”. 

Fotogaleriju var skatīt šeit! 

Atpakaļ