Sabiedrība
Aizvīķu parka sakopšanas talka

 Pavasaris jāsagaida ar sakoptu un izzinātu apkārtni. Ar tādu uzdevumu un apņēmību to paveikt 4. aprīļa mācību dienu uzsāka Gramzdas pamatskolas pirmsskolas pamatskolas un pirmsskolas bērni.

Neviena neattaisnota kavētāja šajā dienā nebija. Par zaļās jeb vides izglītības mācību vietu izvēlējāmies Aizvīķu parku. Un jau no paš rīta tur tika izveidotas četras darba grupas, kuru uzdevums bija vākt un dedzināt ziemas sniega un stiprā vēja lauztos koku zarus. Skolēni no mazākā līdz lielajam līdzās saviem skolotājiem divu stundu garumā strādāja bez pamudinājumiem, vienā ritmā ar uguns spēka radīto enerģiju. Šķita, ka spēcīgās ugunskuru liesmas, sajaucot degošās koksnes smaržu ar pavasara rīta meža dzestrumu, radīja  bērniem piedzīvojuma un īsta prieka izjūtu par savu darbu.
Pirms pusdienām parkā sākās mācību dienas otrā daļa - orientēšanās. Jau iepriekš skolēniem bija dota iespēja pieteikties sev piemērotākajā komandas sastāvā. Izveidotas tika 13 komandas un viens individuālais dalībnieks. Sacensību uzdevums bija pēc iespējas ātrāk atrast un precīzāk nosaukt 14 Aizvīķu parka apskates vietas, par to izdarot atzīmi pirms sacensībām saņemtajā kartē. Katras komandas starta laiks tika fiksēts kā īstās sacensībās.
Vērtējot sacensību rezultātus, tika ņemts vērā kopējais ātrums attiecībā pret atrasto vietu skaitu, vietu nosaukumu precizitāte un izturība, veicot uzdevumu.

1. vietu izcīnīja 5.klases skolnieces Sendijas Borisas komanda, 2.vietu – 9.klases skolnieces Elīnas Girdžunas komanda, bet 3.vietu – 8.klases skolnieka Gvido Henkeļa komanda, bet par izturību atzinību saņēma 3. klases skolnieces Enijas Palubinskas komanda.
Pasākumu noslēdzām ar kopīgām pusdienām pie ugunskura. Paldies par atsaucību Aizvīķu SAC vadītājai O. Biķei un visiem par darbu un mācībām Aizvīķu parkā.

Henrijs Ķeružis, Gramzdas pamatskolas direktors

FOTO

Pasākumu kalendārs