Sabiedrība

Gramzdas seniori svin svētkus kartupelim

Uz pasākumu ar šādu devīzi rudenīgajā 18.oktobra pēcpusdienā Gramzdas tautas namā pulcējās seniori. Godā tik celts kartupelis – mūsu ikdienas otrā maize. Katram no mums līdzi bija cienasts, kura sastāvā ir kartupeļi.

Uz pasākumu bija uzaicināts ilggadīgais, pieredzes bagātais agronoms Jānis Lauva, kurš ar kartupeļu audzēšanu nodarbojas daudzus desmitus gadus, audzējot dažādas kartupeļu šķirnes.

Sarunas sākuma Lauvas kungs īsumā pastāstīja par kartupeļu vēsturi. Plašs stāstījums bija par daudzajām Latvijā audzētajām agrajām, vidēji agrajām un vēlajām šķirnēm : to īpašībām un izmantošanu, Tika raksturota arī agronoma paša izaudzēta vēlīnā kartupeļu šķirne “Lauvas”. Saruna bija arī par sēklas materiāla izvēli, iegādes iespējām, stādījumu kopšanu un kartupeļu bumbuļu pareizu uzglabāšanu. Stāstījumu papildināja agronoma līdzi paņemto dažādu kartupeļu šķirņu bumbuļu vizuālā apskate un izvārīto kartupeļu degustācija.

Pasākuma dalībniekus interesēja dažādi jautājumi par kokiem. Arī uz tiem saņēmām izsmeļošas atbildes – par vainagu veidošanu, ābolus bojājušiem kaitēkļiem un to apkarošanu. Cienījamais agronoms neatteica savu konsultāciju klātienē pavasarī augļu koku vainagu veidošanā.

Saruna bija interesanta, izsmeļoša, izglītojoša ne tikai šī pasākuma dalībniekiem, bet noderīga jebkuram kartupeļu audzētājam un augļu koku īpašniekam. Paldies Lauvas kungam.

Paldies Guntai par sirsnīgo sagaidīšanu, skaisti rudenīgi noformēto galdu un uzaicināto viesi. Paldies Valdai Mackevičai par senioru personisku aicināšanu piedalīties pasākumā.

Pasākumu dalībnieku vārdā Skaidrīte Skude

FOTO

 

Atpakaļ