Sabiedrība

Labdarības tirdziņa mērķis piepildīts

 

Vēl pavisam nesen 2016. gada 26. novembrī Priekules Kultūras namā norisinājās ikgadējais Labdarības tirdziņš. Šogad tirdziņa mērķis bija no saņemtajiem ziedojumiem iepriecināt un atbalstīt Priekules novada vientuļos seniorus. Tirdziņa noslēgumā mēs kopā saskaitījām 1011,13 EUR. Pēc neilga laika kāda ģimene no Priekules pagasta pieteicās atbalstīt tirdziņu ar vēl 500 eiro lielu ziedojumu.

Sadarbībā ar Priekules novada pašvaldības sociālo dienestu mēs saņēmām sarakstu ar 57 senioriem, kurus apmeklēt un iepriecināt. Laika gaitā tika sastādīts saraksts ar pārtikas precēm kā, piemēram, rīsi, griķi, milti, cukurs, auzu pārslas, makaroni, eļļa, zivju konservi, tēja, kafija un piparkūkas. Sarakstā bija arī saimniecības preces - veļas pulveris, trauku mazgājamais līdzeklis, škidrās ziepes. Zinot, ka mums visiem ir nepieciešama cerība nākotnei, dāvanu pakai nolēmām pielikt grāmatu ar citātiem no Bībeles. Sauksim to par garīgo lieteratūru.

Kad saraksts bija gatavs, sākās lielā veikalu preču izpēte un cenu salīdzināšana. Mēs katrs gribam, lai lietas sanāk vairāk un par labāku cenu. Tas bija komandas darbs - kādi salīdzināja cenas, kādi brauca iepirkties - un tas bija piedzīvojumiem bagāts notikums. Reti lielveikalos kāds izpērk visu kafiju, kura sakrāmēta uz akcijas stenda, šoreiz tā bija. Arī pulveris bija jāpasūta ar īpašu piegādi no Rīgas, jo veikala noliktavā nebija tik daudz iepakojumu. Kuriozi, bet 57 pudeles eļļas veikalā sakrāmēja alkohola kastēs. Kad mūsu pircēji stūma kastes ārā no veikala, viņi izpelnījās lielu apmeklētāju uzmanību.

Pēc tam sekoja tālākais darbs – izvadāšana pa mājām, kuras ir visā novadā. Kopā bijām 11 cilvēki. Sastapām dažādus cilvēkus. Ar prieku acīs, arī bēdām acīs, bija runīgāki un klusāki. Pārsvarā dāvanu izvadāšanas darbu darīja jaunieši un viņiem tā bija lieliska pieredze, jo bieži seniorus vajadzēja uzklausīt, parunāties. Mūsu komandā ir četri mācītāji un izbraukumā pie senioriem mēs piedāvājām kopīgi pielūgt Dievu. Kāds vīrs gados teica, lai šo dāvanu paku uzdāvina kādam citam,  jo viņš pats par sevi var labi parūpēties.

Pēc padarīta darba mēs satikāmies kopā, uzēdām un stāstījām pieredzēto. Tas ir vienreizēji labs darbs, kurā mēs varam viens otram kalpot un darbu darīt četras draudzes kopā.

Labdarības procesā vēl sekos trešais posms. Mēs sanāksim kopā uz pateicības vakariņām. Lai labdarības tirdziņš un savākto ziedojumu izdale izdotos, bija nepieciešami vairāk nekā 70 mūsu novada iedzīvotāji, kuri bija gatavi darīt un kalpot, lai citiem būtu labāka dzīve. Arī brīvprātīgajiem darbiniekiem ir jāpasaka paldies. Es ticu un ceru, ka šādi pasākumi nenotiks pēdējo reizi. Atliek uzrocīt piedurknes un ķerties klāt nākamajiem izaicinājumiem.

Mēs darījām kopā - Priekules baptistu, vasarsvētku, adventistu, luterāņu draudzes un mācītāji Mārcis Zīverts, Andrejs Kosteļeba, Līvija Baltrušaite-Karzone, Kārlis Puķītis.

Priekules baptistudraudzes mācītājs Mārcis Zīverts

Atpakaļ