Sabiedrība

Radošās darbnīcas “Novada dārgumu meklētāji”

Dzīvojam ļoti nozīmīgā un unikālā laikā, kad mūsu valsts atrodas īpašu svētku priekšvakarā, sagaidot Latvijas simtgadi. Tas ir vērā ņemams skaitlis, vērā ņemami arī notikumi, sasniegumi, personības, kas ieguldījušas Latvijas attīstībā savus spēkus, zināšanas, dzīves. Šajā laikā ir vērts apstāties un apskatīties, kas ir bijis pirms mums, mūsu pilsētām, novadiem, kāds ir mūsu kultūras mantojums.

 

Kultūras mantojuma nozīmīgākā daļa ir kultūras pieminekļi. Priekules novads ir bagāts ar kultūras pieminekļiem – gan valsts, gan vietējās nozīmes, un ir svarīgi jau kopš bērnības bērniem saprotamā veidā stāstīt par šīm kultūras mantojuma vērtībām, par to nozīmi.

 

Ar Priekules novada pašvaldības finansiālu atbalstu ir tapis projekts “Novada dārgumu meklētāji”, kurā biedrības “Baringtons K2” dalībnieki kopā ar Priekules novada bērniem meklēs un iepazīs vērtīgo kultūras mantojumu savā novadā.

Darbnīcu sākumā videoprojekcijās bērniem tiks parādītas Priekules novada nozīmīgākās, skaistākās ēkas ar kultūrvēsturisko vērtību – novada dārgumi. Par katru ēku būs sagatavots stāstījums. Pēc video ekskursijas bērniem būs iespēja katram izvēlēties kādu no ēkām un pašam izveidot ēkas maketu. 

Pasākuma plānotais ilgums aptuveni 1,5 stundas. Radošās darbnīcas paredzētas 5-7 gadus veciem bērniem, bet mīļi aicināti visa vecuma bērni, jo katrs varēs būs palīgs, dalībnieks vai skatītājs.

 

Darbnīcu norises laiki un vietas:

6. jūnijā pulksten 10.00  Virgas tradīciju namā

20. jūnijā pulksten 10.00 Bunkas kultūras namā

4. jūlijā pulksten 10.00 Kalētu tautas namā

18. jūlijā pulksten 10.00 Gramzdas tautas namā

22. augustā pulksten 10.00 Priekules kultūras namā

Dalība pasākumos bez maksas.

 

Projekta vadītāja Kristīna Lieģeniece (tālrunis: 29284507). 

Atpakaļ