Sabiedrība

To vienkārši nevar aizmirst!

 No 26. līdz 28. jūlijam Priekules baptistu draudze sadarbībā ar Priekules novada domi organizēja „Tēvu un Dēlu” ekspedīciju ar kanoe laivām. Jau otro gadu tēvi ar dēliem sanāk kopā, lai kvalitatīvi pavadītu siltās vasaras dienas, kuras paliks atmiņā uz mūžu gan dēliem, gan tēviem.

Tēvi ikdienā pilda savus pienākumus - rūpējas par  ģimeni,  vecākiem, strādā un velta laiku bērniem. Organizējot šādu ekspedīciju, mēs vēlamies laiku tēviem un dēliem, padarīt vēl kvalitatīvāku un aizraujošāku. Tas ir ieguldījums mūsu puišos, kuri vēro savus tēvus, to, kā mēs izturamies pret savām sievām, vecākiem, darbu un dažādiem izaicinājumiem. Ļoti bieži jaunie zēni grib kļūt par to, kas ir viņu tēvi. Ja nākotnē vēlamies redzēt vīrus, kuri grib precēt savas mīļotās meitenes, mīl savus bērnus, vecākus, sabiedrību un dabu, tad jāiegulda viņos  šodien. Es ticu, ka Priekulē un ne tikai, tas ir iespējams.

26.jūlija pēcpusdienā mēs laidāmies mazā, mežonīgā upītē Ruņā, netālu no Gramzdas. Tur bija neskaitāmi bebru dambji, zirnekļi, kukaiņi. Bieži laivu nācās stumt, jo upe ir sekla ar dažādiem sēkļiem, arī bebri mums sagādāja lielus pārsteigumus. Ruņas upe aiztek līdz Lietuvas robežai un tālāk tā ir Apšas upe, jau platāka un daudz vieglāk „kuģojama”.  Pusdienojām pie Skodas, kur tieši laikā bija līdzpaņemtā aukstā zupa no kafejnīcas „Ikars”. Vēlā vakarā sasniedzām mūsu nometni  aiz Skodas, Bārtas upes krastā. Kopā ceļā kādi 25 km. Ekstrēmi, jo zivis nenoķērām un zupā palika vien dārzeņi.

Nākamā diena bija daudz mierīgāka - laivojām vien trīs stundas, līdz nonācām atpūtas bāzē „Ods”. Ļoti laipna uzņemšana, sakopta vide un patīkamas dabas ainavas. Ceļā satikām bebrus, čūskas, melno stārķi, kormorānus (putni), nirējpīles. Šī diena daudz veiksmīgāka, jo noķērām līdakas, asarus un raudas. Vakarā neaizmirstama zivju zupa, makaroni ar gaļu un sautējums follijā ar jauniem kartupeļiem, burkāniem, zivīm, sīpoliem, sviestu un garšvielām. To vienkārši nevar aizmirst! Dēliem ar tēviem vakara futbols, frīzbijs, makšķerēšana, peldēšanās, tēja un jautrība.

Trešajai  dienai, svētdienai, bijām sakrājuši spēkus un devāmies līdz Nīcai, Otaņķu tiltam. Ceļā kādi 15 km. Bārta skaista, ļoti maz šķēršļu, dažviet straume lielāka, citviet mazāka, daži sēkļi, vairākas norādes upes krastā cik km līdz Nīcai. Skaistas kempinga vietas. Saule pamatīgi cepina un tā atstāj atmiņā ļoti jaukas un neaizmirstamas dienas vīriem - esošiem un topošiem. Kopā bijām 10 vīri, 11 zēni, 5 jaunieši. Jaunākajiem 4 gadi, vecākajiem pāri 50.

Paldies Priekules novada Domei par atbalstu, biedrībai „Pārcēlājs”, kafejnīcai „Ikars”, personīgi Ināram, Naurim, Ērikam Jaunzemiem, Edgaram Rubezim.

Mārcis Zīverts, Priekules baptistu draudzes sludinātājs

FOTO

Atpakaļ