Sabiedrība
"Virgas pagasta meitenes" iejādes sacensībās Jelgavā

 Latvijas jātnieku federācija attīsta Latvijā četrus sporta veidus- konkūrs, pajūgu braukšana, paraolimpiskā jāšana un iejādi. Iejāde ir viselitārākais jātnieku sporta veids, jo ir pamatā visām pārējām disciplīnām.

4.oktobrī, LLU zirgkopības mācību centrā "Mušķi", Ozolnieku novadā norisinājās Zemgales reģiona Latvijas zirgu audzētāju diena, kuru organizēja biedrība "Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija" Valsts Lauku tīkla aktivitāšu ietvaros. Šī pasākuma ietvaros notika arī iejādes sacensības, kurās piedalījās biedrības "Kanu Atvars" uzņēmīgākās dalībnieces Gunta Stašķīte un Madara Hūne. Gunta Stašķīte startēja ar raksturā visai nenosvērto un kašķīgo Dzintras Blūmas zirgu Gvendalīna, kura ir zirgs ar pietiekošu pieredzi konkūra sacensībās. Kaut arī Gvendalīna ir apveltīta ar labām, iejādei piemērotām gaitām, Guntai šoreiz neizdevās atrast labam rezultātam atbilstošu kontaktu ar zirgu, tādēļ šoreiz viņa zaudēja Madarai Hūnei, kura startēja ar zirgu Ricca. Ricca šo sezonu ir piedalījusies vairākās pajūgu braukšanas sacensībās un šīs viņai bija pirmās sacensības zem sedliem. Protams mājās treniņos Ricca tiek jāta un trenēti iejādes elementi, jo kā rakstījām iepriekš, tad iejāde ir pamatā visam.

Priecē tas, ka meitenes no Priekules novada, piedaloties pirmo reizi šādās sacensībās, uzrādīja ļoti labus rezultātus (Madarai Hūnei 6.vieta jauniešu konkurencē no 15 dalībniekiem).

Dzintra Blūma

FOTO

Pasākumu kalendārs