Sabiedrība

Ziemas jampadracis Kalētos pavasara noskaņās

2019. gada 5. aprīlī saulainā un skaistā pēcpusdienā Kalētu pagasta iedzīvotāji un viesi no Kuļu ciema Lietuvā piedalījās pasākumā “Ziemas jampadracis pavasara noskaņās”.

Pasākums ir viena no Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projektā LLI-361 “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuļos (LT) un Kalētos (LV)” (Sports activities) plānotajām aktivitātēm Latvijas pusē. Pasākuma mērķis bija iedzīvināt un rosināt iedzīvotājus izmantot jaunizveidoto Kalētu aktīvās atpūtas laukumu.

Galvenais uzdevums dalībniekiem bija piedalīties 12 dažādās atraktīvās, sportiskās disciplīnās:  “Slēpojam pa pieci”, “Bobslejs”, “Sniega bumbas velšana”, “Purvs – pārvietošanās māksla”, “Veiklības vingrinājumi hokejā”, “Slaloms”, “Hokeja ripas pārvietošana”, “Daiļslidošana”, “Biatlons”, “Hokejs – vārtu gūšana”, “Zemledus makšķerēšana” un “Kērlings”. Pasākuma dalībnieki izveidoja 11 komandas, katrai izdomājot nosaukumu. Disciplīnu veikšanai visām komandām tika dots vienāds laiks, katrā no tām bija jāiegūst maksimāli daudz punktu.

Vislielāko interesi un azartu varēja vērot disciplīnā “Slēpojam pa pieci”, kur ļoti svarīga bija komandas saliedētība un saskaņotība, klausīšanās un līdzsvars. Aizraujoša bija arī disciplīna “Bobslejs”, kur ar Kalētu pagasta pārvaldes darbinieku gatavotu bobu uz riteņiem bija jāveic ātruma uzdevums. Dalībniekiem šī vizināšanās tik ļoti patika, ka to turpināja izmantot arī pēc disciplīnu veikšanas brīvajā laikā.

Pasākumā tika parādīts, ka Kalētu aktīvās atpūtas laukumu ir iespējams izmantot ne tikai nodarbojoties ar tradicionālo sportu skrienot, lecot, spēlējot futbolu un grūžot lodi, bet arī atraktīvi, tādējādi arī attīstot daudzas sportiskās īpašības. Tā kā pasākums ir pārrobežu projektā paredzēta aktivitāte, tad tajā piedalās arī mūsu projekta sadarbības partneru pārstāvji no Kuļu ciema Pluņģes rajonā. Starp partneru pārstāvjiem redzējām ne vienu vien dalībnieku, kurš ir piedalījies arī iepriekšējās projekta aktivitātēs, un tas nozīmē, ka viņiem pie mums patīk un ir interesanti sadarboties.

Latvijas pusē šajā projektā ir paredzētas vēl divas aktivitātes – “Tvīda velobrauciens 2019” 4. maijā un “Bērnu un ģimenes diena”, ko atzīmēsim 31. maijā. Aicinām ikvienu interesentu apmeklēt abus pasākumus un iesaistīties aktivitātēs. Kā jau allaž, pasākumos piedalīsies arī projekta sadarbības partneri no Kuļu ciema Pluņģes rajonā.

Iestājoties vasarai, mums jābūt gataviem doties uz Kuļu ciemu Lietuvā un piedalīties viņu organizētajās projekta sportiskajās aktivitātēs. Tās būs futbola turnīrs, sacensības “Ripka”, kur apgūsim šo lietuviešu nacionālo spēli, kā arī bērnu sporta festivāls.

Projekta vadītāja Una Ržepicka

 

 

Atpakaļ