Sports
Bērnu makšķerēšanas svētki

Virgas pagasta Prūšu  ūdens krātuvē 26. maijā notika bērnu makšķerēšanas sacensības, kurās startēja 37 dalībnieki.

Sacensības notika  četrās grupās. 12-16 gadus vecie zēni un meitenes, kā arī 5-12 gadus vecie zēni un meitenes sacentās atsevišķi. Vecākajā grupā piedalījās 2002. – 2005. gadā dzimušie, jaunākajā – 2006. gadā un jaunāki dalībnieki. Sacensību laikā jaunie makšķernieki piedzīvoja daudzveidīgas emocijas: prieku par pirmo noķerto zivi, izbrīnu par profesionāļu dotajiem padomiem, nogurumu un apnikumu, arī žāvas un garlaicību, jo mazākajiem dalībniekiem nāca miedziņš. Bija arī dusmas par norautiem āķiem vai zivs pamukšanu. Bija gandarījums, ka palīdzējām āķus piesiet un parādījām, kā tārpus uzliek. Bija arī prieks par šo skaisto pasākumu kopumā. 

Dienas sākumā pirms sacensībām SIA “N-G MIX” īpašnieks Guntis Andersons   dāvināja katram dalībniekam zivju barības paku, lai būtu, ar ko lomu pievilināt.  Viņš arī pastāstīja visiem dalībniekiem, kas un kā jādara ar barību, nodemonstrēja, kā tā jāsamaisa. Tad visi dalībnieki devās uz saviem sektoriem un gaidīja startu. 

Sākās sacensības. Bērni kopā ar vecākiem makšķerēja – citam palīdzība bija vajadzīga vairāk, citam mazāk, taču prieks bija visiem. Visu sacensību laiku bērniem devās palīgā makšķernieki ar pieredzi: Danis Meijers, Juris Bārtulis, Guntis Andersons un Ģirts Ločmelis. Viņi palīdzēja piesiet āķi, nomainīt pavadiņu, iesvarot pludiņu, noregulēt dziļumu utt. Guntis palīdzēja ar zivju barību, ja kādam dalībniekam tās pietrūka vai arī nebija pareizi to sajaucis.

Pēc divām stundām mazie zēni un meitenes beidza sacensības. Tiesnesis nosvēra lomu un pierakstīja rezultātu. Mazie dalībnieki ar vecākiem  devās uz peldētavu, lai pusdienotu – visi cienājās ar zupu un ugunskurā ceptām desiņām. Pēc trīs stundām sacensības beidzās arī lielākajiem zēniem un meitenēm, arī viņi devās pusdienot. Tad visus dalībniekus Ivs Brūders pavizināja ar motorlaivu. Paldies Ivim un Virgas pagasta pārvaldei par šo iespēju! Visi varēja arī papeldēties vecāku uzraudzībā.

Pirms apbalvošanas Danis Meijers un Juris Bārtulis pastāstīja, kā viņi makšķerē un atlaiž lielās zivju mammas, parādīja inventāru un mānekļus, ar kādiem darbojas. Bērniem bija lielas acis un pārsteigums par mānekli. Tad sekoja apbalvošana. Katrs dalībnieks saņēma veicināšanas balviņu no veikala “Žokles” (Lietuva). Savukārt pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma dāvanu kartes no SIA “Ieroči”.

Liels paldies par palīdzību “Fishing Teams” komandas vadītājam Danim Meijeram, organizācijas “Atlaid mammu!” pārstāvim Jurim Bārtulim, SIA “N-G MIX” īpašniekam Guntim Andersonam un SIA “Ieroči” izpilddirektorei Evitai Šķipsnai! Paldies Priekules pašvaldībai par gardām pusdienām! Paldies Virgas pagasta pārvaldei par vizināšanu ar motorlaivu! Paldies Kalētu pagasta pārvaldei un Dainim Viršilam, kurš atveda bērnus!


Sacensību organizators Ģirts Ločmelis 


REZULTĀTI

Meitenes līdz 12 gadiem

1.    1.Vieta -  Gabriela Viršila  (Kalēti)

2.    2 .Vieta - Anna Ločmele  (Kalēti)

3.     3.Vieta - Emīlija Brūdere  (Virga)

 

Zēni līdz 12 gadiem

1.    1. Vieta - Niks Auders (Gavieze)

2.     2.Vieta - Kristjans Svars (Purmsāti)

3.     3.Vieta - Toms Svars  (Purmsāti)

 

Meitenes 12-16 gadi

1.     1.Vieta - Dace Dreže (Kalēti)

2.     2.Vieta - Līga Palpe  (Liepājas makšķerēšanas skola)

 

Zēni 12-16 gadi

1.     1.Vieta - Ralfs Rodrigo Kālis (Priekule)

2.     2.Vieta - Artūrs Siliņš  (Kalēti )

3.     3. Vieta - Niks Kakštis  (Gramzda)

 

Pasākumu kalendārs