Sports

Izcīna Priekules kausu telpu futbolā

22.decembrī notika tradicionālais telpu futbola turnīrs – „Priekules kauss 2018”. Turnīrā piedalījās sešas komandas – „Priekule”, „Vaiņode”, „FK Mērsrags”, „FK Alsunga”, „Skuodas” (Lietuva) un „Plunges Babrungas” (Lietuva).  Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. „A” apakšgrupā spēlēja – „Priekule”, „FK Mērsrags” un „Plunges Babrungas”. „B” apakšgrupā spēlēja – „Vaiņode”, „Skuodas” un „FK Alsunga”.

Par grupu uzvarētājiem kļuva „Priekule” un „FK Alsunga”, kuras automātiski kvalificējās pusfinālam, bet atlikušās četras komandas spēlēja ceturtdaļfinālu. Pirmajā ¼ finālā tikās „Plunges Babrungas” pret „Vaiņodi”.  Jau no spēles pirmās minūtes lietuviešu spēlēja kombinācijām bagātu un skaistu telpa futbolu, kas nesa rezultātu un pēc jau nepilnām piecām minūtēm rezultāts bija 2:0 Plunges komandas labā. Bet pirmā puslaika beigās zaudētie vārti, lika pazaudēt pārliecību un vaiņodnieki pretuzbrukumos sodīja Plunges futbolistus un izcīnīja negaidītu, bet pelnītu uzvaru  3:2. Otrā spēle starp „FK Mērsrags” un „Skuodas” bija ļoti līdzvērtīga, kur mērsradznieki ieguva divu vārtu pārsvaru, bet lietuvieši atspēlējās, kas novada pie pēcspēles sitieniem, kur veiksmīgāki bija „FK Mērsrags”.

Pirmajā pusfinālā tikās „FK Alsunga” ar „Vaiņodi”. Alsungas komanda izskatījās svaigāka un gatavāka pusfinālam, jo jau pirmajā minūtē guva vārtus, kam sekoja uzreiz vēl vienu vārti. Vaiņodnieki atguvās mazliet otrā puslaika sākumā, bet ar to bija par maz un 6:2 „FK Alsunga” iekļūst pārliecinoši finālā.  Otrajā pusfinālā spēle bija mazliet spraigāka, bet visu kontrolēja mājinieki no Priekules. „FK Mērsrags” pietrūka mazliet laika un spēka, lai atspēlētu divu vārtu deficītu. „Priekule” pieveica „FK Mērsragu” ar 3:2, kas savus otros vārtus guva pēdējā uzbrukumā.

Spēlē par 3.vietu starp „Vaiņodi” un „FK Mērsragu”. Mērsraga futbolistiem, kas bija ieradušies 8 cilvēku sastāvā pietrūka mazliet spēka un tika atzīts vaiņodnieku pārākums ar 0:4. „Vaiņode” iegūst bronzas godalgas.

Lielajā finālā tikās komandas, kas turnīrā nebija zaudējušas ne punkta -  „Priekule” pret „FK Alsungu.” Labāk spēli iesāka mājinieki, kas ātri izvirzījās vadībā pēc Jāņa Krautmaņa sitiena. Ļoti ātra un dinamiska spēlē turpinājās visu atlikušo maču. Viens no spēles kulminācijas brīžiem bija neilgi pirms pirmā puslaika finālsvilpes, kad Alsungas futbolists pārmeta bumbu pāri priekulnieku vārtsargam, bet laukuma spēlētājs kritienā uz līnijas ļoti strīdīgā epizodē glāba vārtus. Otrā puslaikā aktivizējās viesi un spēles 20. minūtē izlīdzināja rezultātu. Likās, ka mačs tā arī noslēgsies, bet spēles pēdējā minūtē J.Krautmanis atņēma bumbu un guva vārtus.  „FK Alsunga” nepadevās un burtiski pēc desmit sekundēm rezultātu izlīdzināja – 2:2. Sekoja pēcspēles sitieni, kur ar 9:8 uzvarēja „Priekule”.

Raitis Feldmanis

Par turnīra labāko vārtsargu atzina – Ivo Jaunzems („FK Alsunga”)

Par rezultatīvāko spēlētāju kļuva – Jānis Krautmanis („Priekule”) ar 6 vārtiem

Par vērtīgāko spēlētāju atzina – Niks Jansons („Priekule”)

Katras komandas labākie spēlētāji:

Niks Jansons („Priekule”), Gunārs Jēkabsons („FK Alsunga”), Sandis Vārpiņš („Vaiņode”), Oskars Sproģis („FK Mērsrags”), Matas Jaudzemas („Plunges Babrungas”) un Jonas Bertulis („Skuodas”).

1.      1. vieta – „Priekule”

Komandā spēlēja – Emīls Rubezis, Ariks Stankus, Kārlis Tiškus, Arturs Stauga, Markuss Rihards Dzintars, Niks Jansons, Jānis Krautmanis, Raimonds Sāmietis un Dāvis Pīlagers.

2.       2. vieta – „FK Alsunga”

Komandā spēlēja – Artūrs Alkšņuzariņš, Artūrs Liepiņš, Edgars Fišmeistars, Klāvs Osis, Ivo Jaunzems, Māris Bikse, Gunārs Jēkabsons, Einārs Jonelis, Aldis Valtenbergs un Ginters Liepiņš.

3.       3. vieta – „Vaiņode”

Komandā spēlēja – Arturs Blumbergs, Rolands Haļuta, Lauris Roze, Valentīns Peleckis, Sandis Vārpiņš, Henrijs Vasiļjevs, Ģirts Jansons un Arturs Strēlis.

Turnīra izspēles kārtība:

A apakšgrupa

Priekule – Plunges Babrungas                   3:2

(N.Jansons 2, J.Krautmanis – M.Jaudzemas, K.Paplauskas)

Plunges Babrungas – FK Mērsrags            4:1

(M.Jaudzemas, A.Barusas, D.Valauskas, E.Laukšteins (s.v.)  – E.Laukšteins)

FK Mērsrags – Priekule                                 1:3

(M.Grīnšteins – N.Jansons, A.Stauga, J.Krautmanis)

B apakšgrupa

Skuodas – FK Alsunga                                    0:3

(A.Liepiņš, G.Jēkabsons, E.Fišmeistars)

FK Alsunga – Vaiņode                                    3:0

(G.Jēkabsons, A.Valtenbergs, G.Liepiņš)

Vaiņode – Skuodas                                         2:4

(A.Blumbergs, R.Haļuta – J.Bertulis 2, T.Jonušas, M.Macevičius)

¼ fināli

Plunges Babrungas – Vaiņode                   2:3

(E.Mickevičius, A.Barusas – A.Blumbergs, Ģ.Jansons, A.Strēlis)

Skuodas – FK Mērsrags                                 2:3 (pēc spēles sitienos, pamatlaiks noslēdzās 2:2)

(T.Jonušas, T.Mačernis – O.Sproģis 2)

½ fināli

FK Alsunga – Vaiņode                                    6:2

(A.Liepiņš, K.Osis, G.Jēkabsons, E.Jonelis, A.Valtenbergs, A.Strēlis (s.v.) – S.Vārpiņš 2)

Priekule – FK Mērsrags                                 3:2

(J.Krautmanis 2, N.Jansons – R.Indruškevičs, J.Indruškevičs)

Spēle par 3.vietu

FK Mērsrags – Vaiņode                                 4:0

(S.Vārpiņš 2, A.Strēlis , E.Laukšteins (s.v.))

FINĀLS

Priekule – FK Alsunga                                    3:2 (pēc spēles sitienos, pamatlaiks noslēdzās 2:2)

(J.Krautmanis 2 – G.Jēkabsons, A.Alkšņuzariņš)