Sports

Priekulē izšķīrās Latvijas Kausa vērtējums pauerliftingā

 

19. novembrī, notika Priekules novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma. Sacensības bija šī gada vienīgais Kurzemes Reģiona Kausa posms, kā arī izšķirošais Latvijas Kausa posms pauerliftingā.

               

Kopā 13 sporta komandas bija devušās uz Priekuli, lai kopā sīvā cīņā sacentos par spēcīgākās komandas titulu Kurzemē, kā arī gūtu vēl pēdējos punktus 2016. gada Latvijas Kausa vērtējumā pauerliftinga sacensībās. Priekulē spēcīgu konkurenci pašmāju sportistiem radīja  atbraukušie ciemiņi no Lietuvas. Pavisam trīs lietuviešu komandas un desmit sporta komandas no Latvijas sacentās svaru stieņa spiešanā guļus. Lietuvas komandas „Mazeikiai” sportisti pārliecinoši izvirzījās līderos, izcīnot sacensībās 1. vietu un kļūstot par Kurzemes Reģiona Kausa ieguvēju. Priekulē 2. vietā ierindojās „Gulbenes K.S.P.” sportisti, bet 3. vietā komanda „Libava Powerlifting”.

 

Pēc trīs gadu pauzes Priekulē atgriezās pauerliftinga sacensībās, un uzreiz čempionātam tika piešķirta nozīmīga loma 2016. gada Latvijas Kausa vērtējumā. Priekules novada čempionāts bija pēdējais Latvijas Kausa posms, kurā izšķīrās 2. un 3. vietas sadalījums. Visa gada garumā kopā notika 19 sacensību posmi, kuros piedalījās aptuveni 50 komandas. Starp tām pārliecinoši 1. vietā Latvijas kopvērtējumā ir komanda „Gulbenes K.S.P.”, 2. vietā komanda „Madonas SCK”, bet godpilnajā 3. vietā „Rembate”. Pilns Latvijas Kausa vērtējums pieejams: http://www.powerliftings.lv/

 

Sportisti ar savu apņēmību un smagajiem treniņiem spēj celt ne tikai svaru stieni, bet arī savu komandu aizvest līdz uzvarai. Pauerliftinga sacensībās tiek godināti spēcīgākie sportisti katrā svara kategorijā un arī visas grupas ietvaros. Priekulē absolūti spēcīgākās dāmas godu izcīnīja Sandra Bileise (svara kategorijā virs 72 kg) no Liepājas Senioru sporta kluba ar uzspiestajiem 92,5 kg. Absolūti labākos sportistus grupā nosaka Vilksa koeficients, ņemot vērā sportista personīgo svaru un paceltos kilogramus. Sieviešu konkurencē 2. vietu grupā izcīnīja Ieviņa Liģere (līdz 72 kg) no „Madonas SCK”, uzspiežot 85 kg smago svaru stieni. Komandas „Mazeikiai” sportiste Vaida Radviliene (virs 72 kg) sacensībās uzspieda 80 kg, ierindojoties grupā 3. vietā.

 

Lai kļūtu par absolūti spēcīgāko vīru, sportistiem nācās pacīnīties. Šoreiz starp visām vīru vecuma grupām pēc Vilksa punktiem tika noteikti trīs labākie sportisti. Lietuvieši sacensībās uzrādīja lielisku rezultātu, ieņemot visas pjedestāla vietas pēc absolūtā vērtējuma. Godpilnajā 1. vietā komandas „Mazeikiai” sportists Kestutis Milkintis (līdz 93 kg) ar sacensībās uzspiestajiem 205 kg. Uzspiežot 190 kg smago svaru stieni, Arvydas Miseikis (līdz 93 kg) no Lietuvas komandas „Akmene” ierindojās 2. vietā. Savukārt Valeisa Mindaugas (līdz 83 kg), pārstāvot komandu „Mazeikiai”, kļuva par 3. absolūti spēcīgāko vīru ar rezultātu 172,5 kg.

 

Priekules novada čempionāta svaru stieņa spiešanā guļus sacensību rezultāti un foto pieejami: http://www.powerliftings.lv/

 

Priekules novada čempionātu svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar biedrību „Spēka Pasaule” un Priekules novada pašvaldību. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals http://veikals.sp.lv/.


 


Informāciju sagatavoja:

Baiba Norberte

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Pauerliftinga federācija

Biedrība Spēka Pasaule

www.sp.lv, www.powerliftings.lv

e-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

 

Papildu informācijai:

Mārtiņš Krūze

Sacensību direktors

e-pasts: projekti@sp.lv, mob.tālr. +371 278 59 586

Atpakaļ