Kultūras notikumi

Atklāj Gramzdas senlietu krātuvi

2019. gada 5. aprīlī Gramzdas tautas nama telpās tika atklāta Gramzdas pagasta senlietu krātuve, uz kuru pārvietots iepriekš skolā apkopoto vēsturisko materiālu klāsts.

Par jurģiem tika domāts jau kopš pagājušā gada, kad mācību darbu pārtrauca Gramzdas pamatskola un bija jārod risinājums, kur turpmāk uzglabāt gadiem skolā uzkrātās vēsturiskās liecības. Pēc pagasta pārvaldes vadītāja Dzintara Kuduma iniciatīvas tika izremontētas un muzeja vajadzībām pielāgotas telpas tautas nama 2. stāvā. Tur arī iekārtota pirmā ekspozīcija.

          Senlietu krātuves vadītāja Skaidra Klasiņa pirmos viesus, kolēģus un žurnālistus atklāšanā iepazīstināja ar seno darbarīku un mūzikas instrumentu ekspozīciju. 
Lai strādātu ar senlietām un domātu par turpmākām ekspozīcijām, kas ieinteresētu ceļotājus, krātuves vadītājai iekārtots ērts un labi aprīkots kabinets. Tuvojoties aktīvai tūrisma sezonai, vēl jāuzstāda informācijas zīmes un norādes. 

          Iepriecina, ka no lokāla skolas muzeja izaugusi Gramzdas pagasta senlietu krātuve, kas nozīmē to, ka pagasta vēsture netiks atstāta novārtā.

          S. Klasiņa pastāsta, ka par pagasta vēsturi interesējas ne tikai vietējie – bieži viesi ir ekskursanti, senlietu krātuvi apmeklē cilvēki, kuri paši vai viņu senči nākuši no Gramzdas. No dzelzs laikmeta darbarīkiem līdz Ļeņina rakstiem – tik plašs un daudzveidīgs ir Gramzdas senlietu krātuves materiālu klāsts.

           
Izziņa un darbošanās – tieši to viņa vēlas piedāvāt Gramzdas senlietu krātuves apmeklētājiem. “Muzejā galvenais ir praktiska darbošanās,” viņa pārliecināta.  


Fotogaleriju skatīt šeit! 

 

Atpakaļ