Kultūras notikumi

Izskanējuši devītie Ikara svētki!

11.augustā Priekules pilsētā tika svinēti devītie Ikara svētki ar moto „PRIEKS MĀJO PRIEKULĒ”. Arī šogad svētku rītā pilsētas iedzīvotājus modināja pūtēju orķestris. Sportiskākie pilsētas iedzīvotāji rīta agrumā rosījās pie veikala „ Gaismas” , lai dotos velobraucienā „PRIEKULĒ AKMEŅI RUNĀ…’’ Brauciena laikā tika apsekoti trīs senākie un nozīmīgākie akmeņi , kas atrodas Priekules apkārtnē un ir iekļauti LR kultūrvēsturisko akmeņu sarakstā.

Jau otro gadu svētkos tiek organizēts gājiens no Novadu domes. Šogad gājiens tika pārstāvēts kuplā skaitā un dalībnieki bija padomājuši par interesantu vizuālo noformējumu, ko ar skaļiem aplausiem un uzmundrinājumiem apliecināja skatītāji.

Gājiena dalībniekus skolas stadionā sagaidīja Ikars un Novada domes priekšsēdētaja Vija Jablonska, kura klātesošos sveica ar svētku uzrunu. Apsveikuma vārdus un laba vēlējumus pilsētai un tās iedzīvotājiem svētkos veltīja arī viesi —Saeimas deputāts Dzintars Kudums, Vaiņodes novada domes priekšsēdētājas Visvaldis Jansons un kaimiņu sadraudzības pilsētu vadītāji. Šogad pie mums viesojās Lietuvas delegācijas no Skodas un Mosedes, atklājot savu uzstāšanos, lietuvieši skatītājus uzrunāja latviski.

Šī gada koncertprogramma sākās ar koncertu „ PRIEKS MĀJO PRIEKULĒ” , kurā piedalījās pašmāju kolektīvi, ciemiņi un komponists Uldis Marhilēvičs.

Visas dienas garumā Priekules pilsētas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja izbaudīt plašu svētku programmu. Bērni varēja vizināties ar zirgu vai ponijiem, no sirds izlēkāties piepūšamajās atrakcijās, nobaudīt dažādus gardumus, izbaudīt pilsētas centra dīķī ūdensbumbas priekus, piedalīties radošās darbnīcās un noskatīties divas aizraujošas leļļu izrādes.

Savukārt tie svētku viesi, pilsētnieki un novadnieki, kuriem interesē Priekules vēsture varēja doties nelielā tūrisma ceļojumā „APKĀRT PRIEKULES MUIŽIŅAI” , lai apskatītu tuvējās apkārtnes nozīmīgākās vietas.

Pirmo reizi Ikara svētku ietvaros notika orientēšanās sacensības pilsētā. Sacensību maršrutā bija iekļauti vairāki kontrolpunkti, kuros bija jāveic veiklības un atjautības uzdevumi. 

Mākslas darbu parādē un izsolē varēja apskatīt un iegādāties pašmāju un viesu darinātus mākslas darbus. Svētku dalībniekiem bija dota vienreizēja iespēja piedalīties Priekules vēstures tapšanā ieaužot kopdarbā savu vēstījumu pilsētai, kurš tika svinīgi izņemts no stellēm un nodots glabāšanai Priekules senlietu krātuvei.

Svētku apmeklētājiem bija iespēja uzkāpt arī Priekules Ev. Lut. baznīcas skatu tornī un nobaudīt draudzes gardās pašceptās kūkas.

Interesantu izrādi ar politiski satīrisku pieskaņu bija atvedis Kuldīgas tautas teātris. Vakara svētku koncertu ievadīja Dzintars Čīča un Kaspars Antess, Guntis Veits ar grupu „Credo”. Vislielākās ovācijās no jaunākās paaudzes puses izpelnījās O- Kartes solisti Toms Bokums, Kristaps Pujāts un Jānis Buķelis. Līdz rīta gaismai Ikara svētku apmeklētāji varēja izdejoties nakts ballē.

Devītie Ikara svētki ir aizvadīti un šos svētkus mēs varam nosaukt par tādu lielu salidojumu, jo šī ir tā reize, kad pilsētu apciemo bijušie priekulnieki, tiekas sen neredzēti draugi, klasesbiedri, bijušie darba kolēģi, radi … Nākamgad svinēsim desmitos Ikara svētkus un atliek vien novēlēt organizatoriem jau laikus domāt pie svētku programmas. Lai jums izdodas!

Bilžu galerija

Atpakaļ