Kultūras notikumi

„Māksla iziet pie tautas!”

 

9. maijā skaistā un saulainā pēcpusdienā, Priekulē notika līdz šim nebijis pasākums – Mākslas diena. Tā tika organizēta Eiropas dienas ietvaros ar nosaukumu – Mūsu krāsas Eiropas mozaīkā.

Mākslas diena tika iesākta ar svinīgu Eiropas himnas (Bēthovena 9. simfonija) atskaņošanu un Priekules kultūras vadītāja Gundara Venena uzrunu.

Ideja par svētku organizēšanu pieder radošo priekulnieku apvienībai „SASPRAUDE”, kuri jau daudzus gadus bija par to domājuši un šo sapni lolojuši. Viņu vēlme bija iznākt uz satikšanos ar iedzīvotājiem un mākslas mīļotājiem Priekules kultūras nama apkārtnē. Radošajā apvienībā darbojas aktīvi Priekules novada ļaudis - Dzintra Dzintare, Zenta Svara, Kristīne un Mārtiņš Cukuri, Maija un Andris Retējumi, Ilga Gūža, Daina Fomina, Līga Daukante, Teiksma Rēriha, Dzintra Isakova, Irēna Bauļkalna, Sarma Henke u.c. Arī viņi bija izlikuši apskatei savus darbiņus – gan zīmējumus, ainavas un austos darbus, kas plīvoja turpat līdzās esošos koku zaros.

Kā atzina mākslas skolas pasniedzēja un viena no pasākuma organizatorēm Kristīne Cukura, šāda tikšanās reize ar cilvēkiem ir ļoti nepieciešama. „Mākslai jāiziet tautās! Lai priekā par paveiktajiem darbiem dalītos arī ar apkārtējiem. Sevišķi tas ir nozīmīgi bērniem,” nosaka Kristīne. Liels gandarījums, ka beidzot izdevies šo pasākumu realizēt un Kristīne tic, ka tā varētu kļūt par brīnišķīgu tradīciju, kuru ar katru gadu tikai pilnveidotu.

Mākslas dienas ietvaros bija iespējams aplūkot mākslinieka Pētera Taukuļa izstāde. Arī pats autors piedalījās mākslas dienās un atzina, ka, lai arī pašām šobrīd ar darbiem bija jāatrodas Venēcijā, taču viņš ne mirkli nešaubās, ka Priekule spēj konkurēt pat ar šo Eiropas dižo pilsētu. Autors labprāt dalījās iespaidos par mākslas būtību un darbu tapšanu ar izstādes apmeklētājiem.

 

Vairāk lasīt "Priekules novada ziņas" maija mēneša numurā.

 Bilžu galerija

Atpakaļ