Notikumi

Lejaskurzemes mūzikas skolu kamerorķestra nometne

No 24. - 28. augustam Priekules Mūzikas un mākslas skolā notika 6. nometne “Prieks mājo mūzikā”, kurā pulcējās Lejaskurzemes mūzikas skolu kamerorķestra jaunie mūziķi no Priekules, Vaiņodes, Kalētiem un Nīgrandes – kopumā 25 dalībnieki un 9 skolotāji. Nometne notika, pateicoties valsts finansējumam Covid -19 radīto seku mazināšanai projektu konkursa “Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai Dienvidkurzemes novadā” ietvaros. Šogad nometne bija īpaši svarīga un nepieciešama, jo veselu gadu orķestra darbība kopmēģinājumos nebija iespējama Covid – 19 noteikto ierobežojumu dēļ. Augustā piecu dienu vasaras nometnē piedalījās Lejaskurzemes mūzikas skolu 3. – 8. klašu audzēkņi un absolventi vecumā no 10 līdz 16 gadiem, bet 8 dalībniekiem tā bija pirmā orķestra nometnes pieredze, kuras galvenais mērķis – pilnveidot audzēkņu muzikālās prasmes un veicināt viņu izaugsmi, muzicējot kopā orķestrī profesionāla diriģenta un mūzikas pedagogu vadībā. Nometnes organizētāju uzdevums bija veidot piepildītu, interesantu, izglītojošu un radošu vasaras nedēļu jaunajiem mūziķiem kā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēgumu un uzsākt gatavošanos Lejaskurzemes mūzikas skolu kamerorķestra 10 gadu jubilejai.

      Priekules Mūzikas un mākslas skolā kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā darbojas kopš 2011. gada. Pamazām tā darbībā iesaistījās audzēkņi un pedagogi no apkārtējām mūzikas skolām, un 2019. gadā kolektīvs pārtapa par Lejaskurzemes mūzikas skolu kamerorķestri. Iepriekšējos gados kolektīvam ir bijusi aktīva koncertdzīve ar piedalīšanos pasākumos visā Latvijā. Pateicoties dalībai Latvijas Orķestru asociācijā, orķestris ir muzicējis reģionālajās koncertzālēs – “Gors” Rēzeknē, “Cēsis” un “Latvija” Ventspilī. Ļoti piepildītu, interesantu un radošu laiku kamerorķestra mūziķi pavadījuši vasaras nometnēs “Prieks mājo mūzikā” 2014.,  2017., 2018. gadā – Vaiņodē, 2016. gadā – Purmsātos, bet 2019. – Kalnos, kad nometnē bija visvairāk dalībnieku – 49. Orķestris muzicējis kopā ar komponistiem Ēriku Ešenvaldu, Raimondu Paulu un Juri Pavītolu, dziedātāju Daumantu Kalniņu, instrumentālo trio Raimonda Macata vadībā.

    Galvenā uzmanība šīs nometnes laikā tika pievērsta muzicēšanai orķestrī, lai apgūtu repertuāru -   piecas latviešu tautasdziesmas Riharda Dubras apdarē (M. Berga instrumentācija) un vēl trīs skaņdarbus pēc skolotāju ieteikuma, ņemot vērā orķestra patreizējo sastāvu. Nometnes ietvaros notika arī citas aktivitātes - sporta un komunikācijas spēles, brauciens ekskursijā uz Liepāju, muzikālās takas izstaigāšana mežaparkā “Priediens” Kalētu pagastā, kā arī radošās darbnīcas mākslā: karoga skiču zīmēšana, T- kreklu apdruka un ādas rokassprādžu izgatavošana. Bērni un jaunieši šoreiz ļoti novērtēja to, ka varēja satikties un būt kopā mēģinājumos un nometnes dzīvē, kur katrai dienai un arī komandai bija sava krāsa, kas nometnes noslēguma pasākumu – pēdējā kopmēģinājuma video filmēšanu, padarīja košu un emocionāli piepildītu.

    Paldies Priekules Mūzikas un mākslas skolas direktorei un orķestra koncertmeistarei Initai Rubezei, diriģentam Mārtiņam Bergam, orķestra skolotājiem - Līgai Kvāšei (arī koncertmeistarei), Sanitai Zālītei, Zandai Rivānei, Andrai Zabei, Ivonnai Rozentālei, Madarai Jansonei par veltīto laiku jauno mūziķu izaugsmei, kā arī radošo nodarbību vadītājiem - Dacei Gailītei, Kristīnei Cukurai un Daigai Tiļļai. Paldies audzēkņu vecākiem par drošības un testēšanas noteikumu ievērošanu!

 

Indra Andersone – nometnes “Prieks mājo mūzikā!” vadītāja

Atpakaļ