Sports

Virtuālais skriešanas izaicinājums “VAKARA RIKSIS” kļūst arvien populārāks

Valsts ārkārtējās situācijas stāvoklis nebūt nav mazinājis sportistu entuziasmu. Gluži pretēji – atsaucība no iedzīvotāju puses ir liela!

Virtuālais “VAKARA RIKSIS” ir turpinājums pirms diviem ga-diem Priekules novadā aizsāktajai skriešanas tradīcijai darba dienu vakaros. Izmantojot sporta aplikācijas (ENDOMONDO, SPORTS TRACKER, GARMIN, STRAVA, u.c.), ikvienam interesentam jebkurā Latvijas un pasaules vietā ir iespēja attālināti piedalīties sporta izaicinājumā. “Vienkārši jānospiež STARTS distances sākumā un distances beigās STOP. Jāuztaisa ekrānuzņēmums telefonā no sporta aplikācijas vai sporta pulksteņa un jāatsūta mums,” stāsta viens no “VAKARA RIKŠA” organizatoriem Mārtiņš Mikāls.

Pirmajā posmā, kas aizvadīts aprīlī, attālinātajās fiziskajās aktivitātēs piedalījies 101 dalībnieks, savukārt otrajā posmā – 164 dalībnieki. Organizatori neslēpj prieku un apbrīnu, ka sporta entuziasti izaicinājumā piedalās ne tikai no Priekules novada, bet arī citām Latvijas vietām, kā, piemēram, Aizputes, Grobiņas, Durbes, Dobeles, Apes, Jēkabpils, Ropažu novadiem, Liepājas, Rīgas. Arī tautieši no Norvēģijas, Dānijas, Anglijas un Vācijas aktīvi iesaistās novada virtuālajā sporta dzīvē.

Līdz šim notikuši divi posmi no pieciem septiņās distancēs (skriešana – 2 km, 5 km, 10 km, 20 km; nūjošana – 5 km, 10 km un ģimenes distance). “VAKARA RIKSĪ” piedalās dažādu paaudžu cilvēki, tomēr visvairāk organizatorus priecē jauno ģimeņu dalība. Galvenais ir piedalīties, jo uzvarētāji netiek noteikti, taču katra “VAKARA RIKŠA” posma noslēgumā tiek izlozēti 10–15 dalībnieki, kuri balvās saņem vietējo ražotāju produkciju. Izlozi iespējams noskatīties Priekules velokluba “Facebook” lapā. Organizatori piemin, ka svarīgi ir izbaudīt procesu. Kad atkal būs iespēja piedalīties klātienē, tad varēs sacensties. “Patīkamais ieguvums no šī pasākuma ir tas, ka esam ko labu izdarījuši,” piemin M. Mikāls. Organizatori atklāj, ka tuvākajā nākotnē iecerēti arī citi virtuāli sporta izaicinājumi.

Nākamais “VAKARA RIKŠA” posms norisināsies no 29. maija līdz 7. jūnijam (reģistrācija no 25. maija).

Virtuālā izaicinājuma fotogalerijas un rezultāti apskatāmi Priekules velokluba “Facebook” lapā un mājaslapā www.priekulesveloklubs.lv, Priekules novada pašvaldības mājaslapā – www.priekulesnovads.lv, sadaļā – SPORTS.

Aicinām visus izturēties atbildīgi pret savu un līdzcilvēku veselību. Piedaloties virtuālajā skriešanas izaicinājumā “VAKARA RIKSIS”, jāievēro visi tobrīd valstī noteiktie drošības pasākumi saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanu, kā arī to izmaiņas un papildinājumi.

''VAKARA RIKŠA'' 1.posma FOTO GALERIJA

Kristīne Dundure

Atpakaļ