Tūrisms

Četri novadi – viena upe

Maijs ir mēnesis, kad tā pa īstam modīsies pavasaris un upju ūdeņi, tāpēc jau piekto gadu pēc kārtas notiks laivu piedzīvojums Bārtas upē “Bārtas pumpurs 2019”. Šogad tiekamies 11. maijā, un tēma ir “Rucavas baltais”.

Pasākuma ideja nemainīga – četru novadu Rucavas, Nīcas, Grobiņas, Priekules sadraudzība un kopīgs mērķis popularizēt Bārtas upi kā laivošanas galamērķi, novadu tūrisma piedāvājumu un vienkārši ikvienu aicināt kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku.

Starts tiks dots no pulksten 10.00 apzīmētā vietā “Laņģeris” Rucavas novadā, bet pulcēšanās un reģistrēšanās sāksies stundu agrāk – no pulksten 9.00.

Distances garums ir 12 km ar finišu atpūtas bāzē “Ods”, kur vietas saimnieks visus cienās ar savu firmas ēdienu – medījumu putru. Jāpiebilst, ka šīs nav ātruma sacensības, jo balvas tiks deviņām atraktīvākajām un erudītākajām ekipāžām, kas spēkiem mērosies kontrolpunktos, un arī trīs efektīgāk un pasākuma tēmai atbilstošāk  noformētajām ekipāžām.

Ceļojošā trofeja – airis – šogad ir Rucavas novada rokās, kas nozīmē, ka Rucavas novads ir galvenais organizators, bet ne mazāk nozīmīgu darbu pasākuma organizēšanā iegulda Nīcas, Priekules un Grobiņas novadu pašvaldības. Balvu fonds tapis, pateicoties visu četru novadu uzņēmējiem.

Laivu nomu nodrošinās biedrība “Pārcēlājs”, ”Krastiņu laivas” un “Sofijas laivas”. Protams, var piedalīties arī ar savu personīgo peldlīdzekli.

Vairāk informācijas www.facebook.com/bartaspumpurs/ vai  Rucavas TIC tel.: 29134903, e – pasts: tic@rucava.lv.

 

Rucavas tūrisma organizatore Dace Mieme

Atpakaļ