Aktualitātes

Iespēja sajust savas saknes un izgatavot pašam savu kokli!

Aicinājums tiem, kam svarīga latviešu tradicionālā kultūra vai mūzika kopumā. No 24. līdz 28.oktobrim Priekules novadā notiks unikāla darbnīca, kuras ietvaros katram tās dalībniekam piecu dienu laikā būs iespēja izgatavot pašam savu personīgo instrumentu – kokli.

Darbnīcu vadīs pieredzējs meistars Ģirts Laube no Druvienas, kam jau ir liela pieredze tieši šādu darbnīcu vadīšanā. Lai ņemtu dalību kokļu darbnīcā interesentiem ir jāpiemīt vēlmei pašu spēkiem izgatavot instrumentu. Darbnīca ir īpaša ar to, ka dalībniekiem nav nepieciešama pieredze vai zināšanas instrumentu izgatavošanā. Meistars uzraudzīs katra dalībnieku veikumu un palīdzēs ar padomiem darba procesā. Tāpat uz vietas tiks nodrošināti instrumenti un materiāli kokles izgatavošanai.

Dalībniekiem jāņem vērā, ka šāda darbnīca ilgst piecas dienas, astoņas stundas dienā, kuru laikā ir jāpaspēj izgatavot instruments. Uz vietas tiks nodrošināta arī ēdināšana, lai katrs varētu pilnvērtīgi nodoties darbam.

Aicinu pieteikties arī tevi. Vietu skaits ierobežots. Ja darbnīca gūs atsaucību, tā tiks organizēta arī nākamgad. Dalība kokļu darbnīcā ir bez maksas.

Pieteikšanās pie novada tūrisma organizatora Ulda Strēļa pa tālruni 26132442 vai e-pastu turisms@priekulesnovads.lv. Vairāk par meistaru Ģirtu Laubi vari uzzināt interneta vietnē http://girtslaube.wixsite.com/zeltakokles.

Kokļu darbnīca Priekules novadā tiek organizēta ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda, Kurzemes kultūras programmas atbalstu.

Tūrisma organizators Uldis Strēlis

Atpakaļ