LLI-361 Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām

 

 

Kalētu un Kuļu kopienu sadraudzības spēle futbolā

Sestdien 20.jūlijā dažāda vecuma futbolistu komanda un līdzjutēji no Kalētu pagasta devās uz Kuļiem Lietuvā, lai piedalītos Kuļu 230 gadu jubilejā spēlējot sadraudzības maču futbolā. Kā jau lielās jubilejās pasākuma kulminācija bija svētku gājiens cauri Kuļiem, kurš noslēdzās pie Kuļu administrācijas ēkas, kur tika teiktas arī svētku uzrunas un apsveikumi. Arī mēs sveicām Kuļu kopienu šajā lielajā jubilejā. Pēc svinīgās atklāšanas sportistiem bija laiks, lai sagatavotos spēlei. Bez futbola šajā dienā bija iespējams piedalīties arī basketbola, laivošanas, makšķerēšanas un veiklības sacensībās. Taču mūsu brauciena galvenais mērķis bija mēroties spēkiem futbola spēlē, kas ir viena no Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-361 “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuliai (LT) un Kalēti (LV)” (Sports activities) projekta aktivitātēm. Lielākais ieguvums no minētā projekta, kopienām ir infrastruktūras objekti- Kalētos- jaunais aktīvās atpūtas laukums, Kuļos- atjaunotais stadions pie skolas. Ja mūsu objekts nu jau ir lietojams vairākus mēnešus, tad Kuļos stadiona atjaunošanas darbi nupat tik kā ir beigušies un objektu vēl nevar izmatot par visiem 100 procentiem. Tāpēc arī sestdienas sadraudzības futbola spēle notika ne futbola laukumā, bet gan tam pielāgotā teritorijā. Pielāgotā laukuma izmēru dēļ spēlē galvenais nebija skriešanas ātrums, bet gan spēja un māka veikli rīkoties ar bumbu, ko lieliski pierādīja mūsu spēlētāji. Pirmos vārtus guva Kalētu komanda, kam sekoja vairāki vārti no Kuļu komandas puses, taču kalētnieki saņēmās un spēle beidzās ar 4:3, sadraudzības spēlē uzvarot Kalētu komandai. Pasākums kopumā un pati futbola spēle bija lieliska iespēja Kalētu un Kuļu kopienām sadraudzēties un veicināt pārrobežu sadarbību tautas sporta jomā.

Projekta ietvaros vēl ir paredzēts bērnu un jauniešu sporta festivāls Kuļos rudens pusē, kad šī pasākuma ietvaros paredzēts arī svinīgi atklāt Kuļos atjaunoto stadionu.

Projekta vadītāja Una Ržepicka

FOTO GALERIJA

 

 

Kalētnieki dosies uz pārrobežu futbola turnīru Kuļos, Lietuvā 

   Lai motivētu Kalētu un Kuļu kopienu iedzīvotājus sadarboties un iesaistīties kopīgās veselīgu dzīvesveidu veicinošās aktivitātēs ir saņemts ielūgums Kalētu pagasta iedzīvotājiem piedalīties abu projekta “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuliai (LT) un Kalēti (LV)”, LLI-361 (Sports activities) partneru futbola turnīrā Kuļos, šī gada 20.jūlijā, plkst.11:00. Futbola turnīrs Kuļos ir viena no projektā plānotajām fiziskajām aktivitātēm ar mērķi rosināt iedzīvotājus izmantot abās kopienās izveidotās aktīvās atpūtas un sporta infrastruktūras. Tā kā futbola turnīrs ir daļa no šajā dienā notiekošā festivāla Kuļos, pasākuma dalībniekiem no Latvijas būs jāpiedalās arī svinīgajā parādē.

   Projekta vadītāja Una Ržepicka

 

 

Kalētnieki brauc spēlēt “Ripku”

Sestdien 8.jūnijā komanda septiņu spēlētāju sastāvā un līdzjutēji no Kalētu pagasta devās uz Kuļiem Lietuvā, lai apgūtu pamatiemaņas lietuviešu nacionālajā spēlē “Ripka”. Pirms paraugdemonstrējumiem un draudzīgas sacensības tika parādīts rekonstruētais stadions pie Kuļu ģimnāzijas, kurš gandrīz jau ir gatavs, pietrūkst tikai gumijotā seguma un perfekta zālāja. Tā kā stadionā vēl spēlēt nav atļauts, jo darbi nav pabeigti, sacensības notika kompleksā “Karčema”. Lietuvā pavisam ir septiņas komandas, kas šo spēli spēlē un piedalās sacensībās. Viena no šīm komandām arī sniedza apmācības un paraugdemonstrējumus Kalētu komandai sestdien. Kalētu komanda ar interesi apguva jauno, nebaidījās pat saslapināt drēbes brīdī, kad spēles disks iekrita tuvumā esošajā dīķī. Pēc interesantas un sīvas cīņas pārsvaru, lai cik tas dīvaini nebūtu, ieguva Kalētu komanda. Taču kopumā sacensībās uzvarēja draudzība.

Gan 2018.gadā atklātais Kalētu stadions un dažādi pasākumi Kalētos, Gan Kuļos rekonstruētais stadions, gan “Ripka” sacensības ir Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-361 “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuliai (LT) un Kalēti (LV)” (Sports activities) pasākumi.

Nākošais projektā plānotais pasākums, kurā piedalās abu valstu pārstāvji paredzams, ka notiks 20.jūlijā Kuļos un tās būs futbola sacensības.

 

Projekta vadītāja

 

Una Ržepicka

 

 

 

 Kalētos noritēja starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīti svētki

 

Spītējot sliktiem laika apstākļiem- aukstumam un lietum, piektdien 31.maijā Kalētos notika Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums.

Pasākums, jeb precīzāk sakot- svētki, aizsākās ar Kalētu mūzikas un mākslas pamatskolas labo un teicamo audzēkņu pieņemšanu pie Kalētu pagasta pārvaldes vadītājas Agritas Driviņas. Pieņemšanas laikā, koncertu sniedza Reinis Jaunais un audzēkņi saņēma pateicības.

Pēc pieņemšanas visi klātesošie, viesi un jebkurš interesents, tika aicināti doties uz nelielu koncertu Kalētu mūzikas un mākslas pamatskolā. Koncertu sniedza Kalētu tautas nama bērnu vokālais ansamblis Līgas Kvāšes vadībā. Ansamblis izpildīja Kalētu mūzikas un mākslas pamatskolas bijušās skolotājas Ingas Grantiņas sarakstītās dziesmas ar dažādu autoru vārdiem.

Pēc koncerta sākās aktīvā atpūta ārā skolas teritorijā, kur pasākuma apmeklētājiem bija iespēja izlēkāties piepūšamajās atrakcijās. Varēja trenēt domāšanu un attapību spēlējot lielo dambreti un liekot lielformāta puzles. Aktīvākajiem un sportiskākajiem tika piedāvāta iespēja sacensties basketbola soda metienos. Pirmās trīs vietas ieguva jaunieši no Kuļu ciema Lietuvā. Bez soda metieniem bija iespējams piedalīties metienos “gigantiskajā mērķī”, “milzu kaķenē” un “buļļa ragos”. Kad sportiskās aktivitātes bija nogurdinājušas, dalībnieki varēja nodoties rāmākām nodarbēm radošajās darbnīcās- varēja piedalīties ziepju burbuļu meistarklasē un gatavot mazus papīra iepirkuma maisiņus ar individuālu dizainu. Maisiņus varēja saņemt kā suvenīru no pasākuma. Sportisko aktivitāšu dalībnieki saņēma arī nelielas saldas balviņas par piedalīšanos.

Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītie svētki bija Interreg V-A Latvijas –Lietuvas pārrobežu programmas 2014.-2020.gadam projektā “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuliai (LT) un Kalēti (LV)” (Sports activities), LLI-361 paredzētais pēdējais pasākums Latvijas pusē!

Turpmākās aktivitātes šajā projektā noritēs Lietuvā- Kuļos, kur piedalīties pasākumos tiks aicināti arī Priekules novada iedzīvotāji, it īpaši no Kalētu pagasta.

Projekta vadītāja Una Ržepicka

FOTO GALERIJA

 

 

 

Projekts “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuļos (LT) un Kalētos (LV)”  (Sports activities), LLI-361

Projekta aktivitātes:

·         Tvīda velobrauciens 2018 un 2019 Kalētos.

·         Izglītojošā lekcija/seminārs “Tu vari vairāk nekā tu domā, ka vari” Kalētos.

·         Kalētu aktīvās atpūtas laukuma būvniecība, darbus veic SIA A-Land. Teritorijā ai Kalētu mūzikas un mākslas pamatskolas tiks izveidots futbola laukums, skrejceļš, velo trase, tāllēkšanas sektors un labiekārtota teritorija.

·         Aktīvā atpūtas laukuma atklāšanas svētki Kalētos.

·         Nūjošanas kursi Kuļos.

·         Ziemas jampadracis Kalētos.

·         Bērnu un ģimenes diena Kalētos.

·         Seminārs par veselīgu dzīvesveidu Kuļos.

·         Futbola turnīrs Kuļos.

·         Lietuviešu spēles “Ripka” sacensības. 

·         Bērnu sporta festivāls Kuļos.

Pr            Programmas mājas lapa: www.latlit.eu

        Informācija par Eiropas savienību: www.europa.eu

gra

 

 

 

ĪSTENOS 30 GADUS SENU KALĒTNIEKU SAPNI 

2018. gada jūlijā ar vērienīgiem darbiem aizsākusies aktīvās atpūtas laukuma izbūve Priekules novada Kalētu pagastā. Līdz šā gada rudenim taps plaša un daudzveidīgām aktivitātēm piemērota vieta, kur visu vecumu kalētniekiem saturīgi pavadīt brīvo laiku un nostiprināt veselību. 

8000 m² lielajā laukuma teritorijā netālu no Kalētu pamatskolas noņemts grunts virsējais slānis, ielikta lietus ūdens drenāža, ieklāta smilts pamatne, par jau paveikto pastāsta Priekules novada pašvaldības būvinženieris Jānis Skadiņš. Darbus veic SIA “A-Land”, tos plānots pabeigt rudenī. Stadiona daļā būs gan asfalta segums, gan gumijots segums skrejceļam. Futbola laukumu klās zāliens. Vēl teritorijā iecerēts šķēpmešanas un lodes grūšanas sektors, kā arī sektors velotrasei, plānoto ieskicē J. Skadiņš. Tribīņu skatītājiem nebūs, laukuma malā tiks izvietoti soli. Pagasta pārvalde par saviem līdzekļiem nodrošinās apgaismojumu.

Laukuma izveide ir viena no svarīgākajām aktivitātēm projektā “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuļos (LT) un Kalētos (LV)” (Sports activities), LLI-361, informē Priekules novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja un projekta koordinatore Una Ržepicka. Projekts tiek īstenots Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014. - 2020. gadam. Tajā ir divi sadarbības partneri – Priekules novada pašvaldība un Pluņģes rajona pašvaldība. Latviešu puse ir projekta vadošais partneris.

Kalētos un Kuļos šobrīd ir nepietiekamas aktīva brīvā laika pavadīšanas iespējas, jo nav nepieciešamās infrastruktūras. Projekts paredz izveidot aktīvās atpūtas laukumu Priekules novada Kalētu pagasta Kalētu ciemā un rekonstruēt stadionu Pluņģes rajona pašvaldības Kuļu ciemā. Tādējādi iedzīvotājiem būs iespēja baudīt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu ne tikai savā pagastā, bet arī pāri robežām, jo vairākās projekta aktivitātēs tiks iesaistīti abu ciemu iedzīvotāji, stāsta U. Ržepicka.  

Kalētos par šādu laukumu sapņots jau sen, teju 30 gadu garumā, atklāj Kalētu pagasta pārvaldes vadītāja Agrita Driviņa. Ir spriests, domāts, un laikā, kad pagastu vadījusi Otīlija Lībeka, pat veidotas tāmes. Taču līdz šim ieceri praktiski realizēt nav izdevies, arī projektos iepriekš atbalsts nav gūts. Iespēju beidzot tikt pie aktīvās atpūtas laukuma atzinīgi vērtē gan dažādu vecumu, gan sociālo grupu kalētnieki. Daudzi jau izrāda interesi par piedāvātajām iespējām, kaļ nākotnes plānus, smaida pagasta pārvaldes vadītāja.

Kalētos aug spēcīga jauno šķēpmetēju un lodes grūdēju paaudze, viņu treneris Ģirts Ločmelis sapņo par iespēju uzaicināt viesus uz pasākumiem un sacensībām. Savukārt seniori nūjotāji priecājas, ka laukumā būs skrejceļš, jo tumšajā laikā īpaši jādomā par drošību – laukumā būs ērtāk un mazāk risku. Ir iedzīvotāji, kuri grib vingrot, citi spēlēt futbolu – jauno iespēju izmantotāju noteikti netrūks, pārliecināta A. Driviņa.

Sadarbojoties Latvijas un Lietuvas pašvaldībām, projekts nodrošinās aktīvu un veselīgu dzīvesveidu dažādām sabiedrības grupām. Tā laikā abos ciemos tiks radīta infrastruktūra, ko varēs izmantot daudzveidīgām aktivitātēm un pārrobežu sadarbības veicināšanai, kā arī notiks jauni ikgadēji pasākumi, kas veicinās pārrobežu draudzības veidošanos. Izveidotā un atjaunotā infrastruktūra paredzēta abu pašvaldību dzīves līmeņa un sociālās dzīves uzlabošanai, klāsta U. Ržepicka.

Gan Kalētu, gan Kuļu iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas piedalīties vairākās sacensībās un veselīgu dzīvesveidu veicinošos pasākumos. Šogad maijā Kalētos jau noticis tvīda velobrauciens un izglītojoša lekcija “Tu vari vairāk, nekā tu domā, ka vari”. Nākamgad Kalētos plānots ziemas jampadracis, tvīda velobrauciens un bērnu un ģimenes diena. Savukārt Kuļu ciemā Lietuvā notiks futbola turnīrs, sacensības “Ripka” un bērnu sporta festivāls. Interesentus aicinām būt aktīviem, sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos un piedalīties pasākumos! 
 

INFORMĀCIJA PAR PROJEKTU  

Projekta kopējās izmaksas: EUR 235 294,04
ERAF finansējums: EUR 199 999,93
Priekules novada pašvaldības domes projektu budžets: EUR 117 647,05
Priekules novada pašvaldības domes līdzfinansējums: EUR 17 647,06
Projekta īstenošanas laiks: 15.03.2018.-14.09.2019.
Projekta vadītāja: Una Ržepicka (tel. 63497939, 26101674)  una.rzepicka@priekulesnovads.lv

Informācija sagatavota projekta publicitātei. Par publikācijas saturu pilnībā atbild Priekules novada pašvaldība un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.Būvniecības darbi Kalētos. 

 

KALĒTOS ATKLĀTS AKTĪVĀS ATPŪTAS LAUKUMS

 

2018. gada 19. oktobris kalētniekiem bija īpaša diena, kad piepildījās ilgi lolotais sapnis – netālu no pamatskolas tika atklāts 8000 m² liels aktīvās atpūtas laukums.
         
Zīmīgais notikums pulcēja daudz interesentu gan no kaimiņu pagastiem, gan arī no Lietuvas. Pluņģes rajona pašvaldība ir Priekules novada pašvaldības partnere Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014. - 2020. gadam, kurā tiek realizēts projekts
“Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuļos (LT) un Kalētos (LV)” (LLI-361, Sports activities) un kas ļāvis beidzot īstenot seno kalētnieku sapni. Objektā strādāja SIA “A-Land” būvnieki.
         
Apsveikuma uzrunās izskanēja vēlējumi, lai laukumā netrūktu sportot gribētāju un kalētnieku rezultāti arvien uzlabotos. Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas sporta skolotājs un pagasta sporta dzīves kūrētājs Ģirts Ločmelis apliecināja, ka vietējie ar prieku izmantos jaunuzbūvēto laukumu un centīsies sasniegt arvien augstākas sportiskās virsotnes.
         
Pēc apsveikumiem un dāvanu pasniegšanas gan bērni, gan pieaugušie varēja iesaistīties sportiskās aktivitātēs “Ghetto Games” komandas vadībā. Tās līderis Raimonds Elbakjans bija priecīgs, ka pašvaldības darbinieki un vietēji pedagogi spējuši nodrošināt plaša interesentu loka piedalīšanos, atklāšanas pasākumā aktīvi pārbaudot jaunās iespējas. Viņš uzsvēra, ka tas arī būs galvenais nosacījums, lai turpmāk laukums regulāri būtu tikpat piepildīts. Ciemiņi var atbraukt, sarīkot šovu, bet ikdienas darbs būs pašu rokās, atgādina R. Elbakjans. Viņš uzskata – lai jauno paaudzi ieinteresētu, vajadzīga ne tikai piemērota sportošanas vieta, bet arī saistošas treniņu metodes.
         
Vietējie jaunieši ar lielu degsmi svētku reizē apliecināja, ka laukumu izmantos bieži. Arī nūjotāju pulciņš, kurā apvienojušās dažāda gadagājuma dāmas, bija apņēmības pilns izmantot jaunās iespējas, jo būs ērtāk un arī drošāk. Svētku noslēgumā skanēja repera Ozola muzikālais sveiciens aktīvajiem kalētniekiem un viņu ciemiņiem. 

Fotogaleriju no atklāšanas pasākuma skatīt šeit!
 

 

Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas porta skolotājs Ģirts Ločmelis (no labās),
Priekules novada
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Una Ržepicka
un “Ghetto Games” pārstāvis Raimonds Elbakjans svinīgi atklāj laukumu.

 

ZIEMAS JAMPADRACIS KALĒTOS PAVASARA NOSKAŅĀS 

Iestājoties pavasarim, 2019. gada 5. aprīlī plkst. 12.30 Kalētos atvadīsimies no ziemas jaunajā aktīvās atpūtas laukumā ar ziemas jampadrača (“Winter hollabaloo”) aktivitātēm.

Aicināts piedalīties jebkurš interesents, līdzi ņemot labu garastāvokli, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, draugus, vecākus, bērnus, citus interesentus un atraktīvi noformētas ragaviņas parādei.

Dalībnieku pulcēšanās plkst. 12.30 pie Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas sporta zāles, no kurienes ar atraktīvu ragaviņu parādi dosimies uz pasākuma norises vietu – Kalētu aktīvās atpūtas laukumu. |

Dalībniekiem būs iespēja piedalīties 12 dažādās ar ziemu saistītās stafetēs: “slēpojam pa pieci”, “biatlons”, “sniega bumbas”, veiklības vingrinājumi hokejā, “Purvs” - pārvietošanās māksla, slaloms, hokejs - vārtu gūšana, hokeja ripas pārvietošana, “bobslejs”, “daiļslidošana”, “zemledus makšķerēšana” un “kerlings”. Varēs sasildīties ne tikai aktīvi sportojot, bet arī malkojot siltu tēju pie ugunskura.

Pasākums ir projektā “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuļos (LT) un Kalētos (LV)”, LLI-361 (Sports activities) paredzētā ziemas sporta veidu aktivitāte, kurā tiek iesaistīti abu valstu projekta partneri. Pasākums tiek organizēts ne tikai ar mērķi uzturēt un motivēt veselīgu dzīves veidu, bet arī, lai veicinātu iedzīvotājus izmantot projektā izbūvēto infrastruktūru Kalētos un, protams, lai aktivizētu pārrobežu sadarbību starp kopienām.

Pasākums tiks fotografēts un filmēts. Pasākuma laikā uzņemtās fotogrāfijas un video, tiks izmantotas Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.g. projektā “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuliai (LT) un Kalēti (LV)” īstenotā pasākuma popularizēšanas nolūkos sociālajos tīklos un pašvaldības mājas lapā, lai atspoguļotu īstenotā pasākuma gaitu.

Projekta vadītāja Una Ržepicka

 

 AIZVADĪTS ZIEMAS JAMPADRACIS KALĒTOS PAVASARA NOSKAŅĀS

 

 

2019. gada 5. aprīlī saulainā un skaistā pēcpusdienā Kalētu pagasta iedzīvotāji un viesi no Kuļu ciema Lietuvā piedalījās pasākumā “Ziemas jampadracis pavasara noskaņās”.

Pasākums ir viena no Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projektā LLI-361 “Kapacitātes un saiknes stiprināšana starp pašvaldību administrācijām un vietējām kopienām, lai uzlabotu dzīves apstākļus un sociālo dzīvi lauku rajonos Kuļos (LT) un Kalētos (LV)” (Sports activities) plānotajām aktivitātēm Latvijas pusē. Pasākuma mērķis bija iedzīvināt un rosināt iedzīvotājus izmantot jaunizveidoto Kalētu aktīvās atpūtas laukumu.

Galvenais uzdevums dalībniekiem bija piedalīties 12 dažādās atraktīvās, sportiskās disciplīnās:  “Slēpojam pa pieci”, “Bobslejs”, “Sniega bumbas velšana”, “Purvs – pārvietošanās māksla”, “Veiklības vingrinājumi hokejā”, “Slaloms”, “Hokeja ripas pārvietošana”, “Daiļslidošana”, “Biatlons”, “Hokejs – vārtu gūšana”, “Zemledus makšķerēšana” un “Kērlings”. Pasākuma dalībnieki izveidoja 11 komandas, katrai izdomājot nosaukumu. Disciplīnu veikšanai visām komandām tika dots vienāds laiks, katrā no tām bija jāiegūst maksimāli daudz punktu.

Vislielāko interesi un azartu varēja vērot disciplīnā “Slēpojam pa pieci”, kur ļoti svarīga bija komandas saliedētība un saskaņotība, klausīšanās un līdzsvars. Aizraujoša bija arī disciplīna “Bobslejs”, kur ar Kalētu pagasta pārvaldes darbinieku gatavotu bobu uz riteņiem bija jāveic ātruma uzdevums. Dalībniekiem šī vizināšanās tik ļoti patika, ka to turpināja izmantot arī pēc disciplīnu veikšanas brīvajā laikā.

Pasākumā tika parādīts, ka Kalētu aktīvās atpūtas laukumu ir iespējams izmantot ne tikai nodarbojoties ar tradicionālo sportu skrienot, lecot, spēlējot futbolu un grūžot lodi, bet arī atraktīvi, tādējādi arī attīstot daudzas sportiskās īpašības. Tā kā pasākums ir pārrobežu projektā paredzēta aktivitāte, tad tajā piedalās arī mūsu projekta sadarbības partneru pārstāvji no Kuļu ciema Pluņģes rajonā. Starp partneru pārstāvjiem redzējām ne vienu vien dalībnieku, kurš ir piedalījies arī iepriekšējās projekta aktivitātēs, un tas nozīmē, ka viņiem pie mums patīk un ir interesanti sadarboties.

Latvijas pusē šajā projektā ir paredzētas vēl divas aktivitātes – “Tvīda velobrauciens 2019” 4. maijā un “Bērnu un ģimenes diena”, ko atzīmēsim 31. maijā. Aicinām ikvienu interesentu apmeklēt abus pasākumus un iesaistīties aktivitātēs. Kā jau allaž, pasākumos piedalīsies arī projekta sadarbības partneri no Kuļu ciema Pluņģes rajonā.

Iestājoties vasarai, mums jābūt gataviem doties uz Kuļu ciemu Lietuvā un piedalīties viņu organizētajās projekta sportiskajās aktivitātēs. Tās būs futbola turnīrs, sacensības “Ripka”, kur apgūsim šo lietuviešu nacionālo spēli, kā arī bērnu sporta festivāls.

 

Projekta vadītāja Una Ržepicka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasākumu kalendārs