Aktualitātes

Laipni gaidīti jaunizveidotā pēdu aprūpes kabinetā Priekules poliklīnikā!

Priekules poliklīnikā ar š.g. 8 jūliju ir pieejams jauns pakalpojuma veids –speciālista podologa ārstnieciskā pēdu aprūpe. Jāpiebilst, ka podologa kabinetam ir iegādātas vismūsdienīgākās iekārtas, kabinetā veikts remonts.

Par Jūsu pēdu veselību parūpēsies diplomēts podologs Solvita Žabaļuna, kura šogad pēc divu gadu apmācības absolvēja Bulduru medicīnas koledžu.

Kvalitatīva pēdu un nagu aprūpe ir nepieciešama ikvienam cilvēkam, kurš rūpējas par savu kāju veselību, labu pašsajūtu un izskatu, bet divtik svarīgi to veikt ir paaugstināta riska grupas pacientiem, īpaši tiem, kuri slimo ar cukura diabētu un dažādām citām vielmaiņas slimībām, cilvēkiem ar nagu sēnīšu infekcijām un īpaši gados veciem ļaudīm.

Ja cilvēki laikus nepievērš uzmanību savu pēdu stāvoklim, tās nekopj regulāri un pareizi, kā arī valkā nepiemērotus apavus, var rasties dažādas pēdu slimības, kas tālāk jārisina ar ārstnieciskā pedikīra palīdzību. Lai nerastos vajadzība pēc ilgstošas ārstēšanas, ikdienā jāievēro speciālistu ieteikumi pēdu veselības uzturēšanai, kā arī reizi mēnesī jāveic kvalitatīvs pedikīrs.

 Ārstnieciskais pedikīrs nepieciešams, ja cilvēkam ir:

·         ādas sabiezējumi

·         plaisas papēžos

·         varžacis

·         kārpas

·         sēnīšu infekciju bojāti nagi

·         ieauguši nagi

·         sāpīgi nagu valnīši

·         deformēti nagi u.c.

 

 Bieži vien cilvēki domā, ka ārstnieciskais pedikīrs un klasiskais pedikīrs ir viens un tas pats, bet patiesībā tās ir divas dažādas lietas. Atšķirībā no pedikīra meistara, kurš nodarbojas ar veselas pēdas sakopšanu un tās izskata uzlabošanu, podologs ir medicīnas darbinieks, kurš savas kompetences robežās diagnosticē un ārstē pēdu problēmas, kā arī izskaidro, kādi ir katram cilvēkam piemērotākie kāju krēmi un losjoni, kā kopt un vingrināt pēdas, kādiem pedikīra piederumiem dot priekšroku ikdienā, kādas zeķes un apavus valkāt.

 Zinošam speciālistam kāju pēdas var daudz ko pavēstīt par cilvēka organisma vispārējo veselību. Podologs novērtē kāju nagu un pēdu ādas stāvokli, konstatē izmaiņas ādas un nagu struktūrā, pārrunā ar pacientu galvenās problēmas, nosaka prioritātes un izvēlas piemērotāko ārstēšanas plānu. Podologs ne vien veic ārstniecisko pedikīru, bet arī pamana problēmas, ar kurām nepieciešams nosūtīt pacientu pie citiem speciālistiem, piemēram, ja konstatē ādas vai nagu sēnīšu infekciju, pēdas kauliņu deformāciju, ja rodas aizdomas par pēdu asins apgādes traucējumiem u.c. Nereti podologs strādā sadarbībā ar dermatologu, ortopēdu, ģimenes ārstu, endokrinologu, neirologu u.c. Piemēram, dermatologs ārstē pacientam nagu sēnīšu infekciju, bet podologs rūpējas, lai inficētie nagi tiktu pareizi apgriezti un apstrādāti.

Katrs pacients pie mums ir gaidīts un var rēķināties ar individuālu pieeju!

Lai pieteikties pie podologa, lūdzu zvanīt pa tel. 28920119

Pēdu aprūpes kabineta cenrādis

1.

Konsultācija

2Ls

2

Ārstnieciskā pēdu aprūpe

8- 10Ls

3.

Ieauguša naga korekcija (par vienu nagu)

2- 4Ls

4.

Pēdu kārpu apstrāde

1-3Ls

5.

Varžacu aprūpe

2-4Ls

6.

Pēdu plaisu apstrāde

2-5Ls

7.

Sēnīšu izraisītu bojāto nagu apstrāde

5Ls

 

Atpakaļ